Plani mizor i Vuçiqit, gjenerali shqiptaro-amerikan zbardh prapaskenat: Planifikon rrëmbimin e policëve të Kosovës!

INA
INA

02/10/2023

Gjenerali shqiptaro-amerikan Muharrem Maralusha, ka reaguar në lidhje me terroristët serbë të arrestuar nga policia e Kosovës.

Ai përmes një postimi në Facebook tregoi një nga skenarët që Vuçiq po përgatit për t’i liruar këta terroristë.

Maralusha tha se një nga mënyrat është grabitja e policëve të Kosovës dhe përdorimi i tyre në një shkëmbim të mundshëm.

Kësisoj, gjenerali kërkoi nga pjesëtarët e policisë sonë që të jenë të kujdesshëm, transmeton “Bota sot”.

Postimi i plotë

Vuçiq i ka dhënë direktiva Njësive Diversante që të bëjnë çmos që terroristët e zënë robër me 25 shtator 2023, të lirohen me përdorimin e të gjitha mënyrave që ekzistojnë. Një ndër mënyrat është edhe grabitja e policëve të Kosovës dhe përdorimi i tyre në një shkëmbim të ardhshëm. Prandaj, unë rekomandoj që forcat policore të Kosovës të jenë vigjilente deri në maksimum.

Unë vet kam qenë pjesë në këso lloj operacionesh në Vietnam, Irak dhe Bosnjë. Në Bosnjë dhe Irak, ka marrë pjesë edhe djali im, Adriani.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Gjykata jep detaje, ja si ndodhi vrasja e Liridonës

leonardi naimi

“Ti rri këtu”, vëllai i Liridonës tregon si ua fshehu Naimi skenarin e vërtetë të vrasjes

Naim Murseli

Naim Murseli hyn në gjykatë fshehurazi nga mediat, çka e pret porositësin e vrasjes së gruas

Naim Murseli Liridon

Naim Murseli dhe dy të dyshuarit e tjerë për vrasjen e Liridona Ademajt, dalin sot para gjykatës

Naim Murseli

Vëllau i Liridon rrëfen momentet pas vrasjes: “Naimi s’e hapte telefonin, ish shku në Swiss Diamond kish porosit me hangër”

kerry vjosa liburn

Aliu publikon fotografi me ish-sekretarin Kerry dhe presidenten Osmani: Dëgjuam fjalimin inspirues për veprimet ndaj ndryshimeve klimatike

pacolli naimi

Pacolli flet për burrin që porosi vrasjen e gruas: Si e njoha dhe për çfarë ishte angazhuar

babai i liridones

“Naimi na ka prerë në besë”, flet babai i Liridonës

Naim Murseli Liridon

Shala tregon se si u kapën vrasësit e Liridonës

INFO

NA NDIQ