Plani përfundimtar i Real Madridit për të transferuar Mbappen

INA
INA

02/02/2024

Real Madrid është në një moment vendimtar në kërkimin e tij për të nënshkruar me Kylian Mbappen.

Klubi është i vendosur të ndërmarrë një hap të guximshëm dhe të forcojë skuadrën e tij me inkorporimin e sulmuesit të talentuar francez, së bashku me lojtarët e rinj premtues si Jude Bellingham dhe Vinicius Junior.

Pas një kërkese një mujore të ‘armëpushimit’ nga PSG, të cilës i vjen fundi sot, Real Madridi gjendet në një moment vendimmarrje.

Pavarësisht se nuk ka bërë asnjë transferim gjatë muajit janar, klubi ka punuar në hije për të finalizuar nënshkrimin e Mbappes për 2024/2025, raporton Diario AS.

Florentino Perez ka përdorur sërish kontratën e lojtarit francez që skadon nga 1 korriku, për të realizuar një nga transferimet më të mëdha të verës.

Ditët e fundit ka pasur një ndryshim të rëndësishëm në pozicionin e Real Madridit dhe ky ndryshim pasqyron ambicien e drejtuesve të klubit, të cilët tani e shohin mundësinë e mbylljes së nënshkrimit të Mbappes më afër se kurrë pas disa përpjekjeve të dështuara. /Telegrafi/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

Pep Guardiola

“I jashtëzakonshëm” – Guardiola tregon lojtarin e Man United të cilin do të donte ta kishte në ekip

xherdan shaqiri

Shaqiri e nis për mrekulli sezonin e ri me Chicagon, momenti kur shënoi nga penalltia

seria-a

Yjet e Serie A që mund të largohen në verë shkaku i ofertave të mëdha

messi inter miami

Messi dhe Suarez dhurojnë spektakël me nga dy gola, Inter Miami me pesë yje përballë Orlandos

luis enrique enrike

Tjetër zëvendësim për Mbappe, Luis Enrique: Mësohuni!

INFO

NA NDIQ