Play Station 5 me ngjyra të ndryshme – sa do t’i kushtojë lojtarëve?

Picture of INA
INA

20/09/2023

Lojtarët së shpejti do të jenë në gjendje të blejnë mbulesat anësore të PlayStation 5 dhe kontrollorët DualSense në tre ngjyra të reja të frymëzuara nga thellësitë e planetit Tokë.

Si pjesë e koleksionit të ri Deep Earth të Sony, mbulesat anësore për PlayStation 5, si dhe kontrollorët DualSense, do të jenë të disponueshme në tre ngjyra të reja – Volcanic Red, Cobalt Blue dhe Sterling Silver.

“Kur krijuam këtë koleksion të ri të kontrollorëve dhe ngjyrave DualSense për panelet anësore të PlayStation 5, ne morëm frymëzim nga nuancat e bukura dhe të fuqishme që gjenden në thellësitë e planetit Tokë. Ne i “ngremë” më tej ngjyrat duke shtuar një përfundim metalik për një prekje e sofistikimit”, tha Satoshi Aoyagi për dizajnin e ekipit të Sony.

Ata që i kanë ndjekur prej kohësh lajmet e Sony-t, me siguri e dinë se tashmë ka edhe kopertina zyrtare anësore për PlayStation 5 në ngjyrat e kuqe dhe kaltër.

Por ngjyra e kuqe e sapo prezantuar është pak më e ndritshme dhe më e ndritshme, ndërsa e kaltra është dukshëm më e errët dhe ka nuanca të vjollcës.

Mbulesat e reja anësore do të kushtojnë 60 dollarë (56 euro), ndërsa kontrollorët do të dalin në treg me një çmim prej 75 dollarë (70 euro).

Para-porositja fillon tashmë në fillim të muajit të ardhshëm, dhe maskat kuqe-kaltër do të jenë në shitje falas më 3 nëntor, ndërsa ajo e argjendtë vetëm vitin e ardhshëm, më 26 janar.

TË FUNDIT
1 ditë
Po kërkoni një makinë të përdorur deri 10.000 €? Këto modele janë zgjidhja më e mirë
2 ditë
Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT
3 ditë
Ndërpritet sistemi i IT’së në të gjithë botën goditen bankat, mediat dhe linjat ajrore
4 ditë
Elon Musk do të mbështesë fushatën e Trumpit me mbi 41 milionë euro në muaj
1 javë
Facebooku e Instagrami ia heqin kufizimet Donald Trumpit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Po kërkoni një makinë të përdorur deri 10.000 €? Këto modele janë zgjidhja më e mirë

LEXO MË SHUMË

vetura golf import

Po kërkoni një makinë të përdorur deri 10.000 €? Këto modele janë zgjidhja më e mirë

haker

Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT

otwarcie-txt-uslugami-w-hakera

Ndërpritet sistemi i IT’së në të gjithë botën goditen bankat, mediat dhe linjat ajrore

Trump Musk

Elon Musk do të mbështesë fushatën e Trumpit me mbi 41 milionë euro në muaj

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Facebooku e Instagrami ia heqin kufizimet Donald Trumpit

auto_donald-trump-oval-office1550229304

“Nuk kanë turp!” Trump për Zuckerberg: Nëse bëhem president, do ta dërgoj në burg për një kohë të gjatë

chat-gpt

“ChatGPT” vjen në një pjesë të automjeteve të gjigantit gjerman

wi-fi ruter

Paralajmërojnë ekspertët: Rritja e temperaturave mund të ndikojë në Wi-Fi-në tuaj

whatsapp-1100x620-1-600x360-1

Whatsappi do t’ua mundësojë të flisni me njerëz në gjuhë të huaja

INFO

NA NDIQ