PlayStation 5 do sjellë veçori të reja

INA
INA

3 Gusht, 2023

PlayStation 5 do të marrë përditësimin e dytë të madh më vonë gjatë vitit, dhe Sony tani ka zbuluar se cilat veçori të reja do të sjellë në vetë konzollën.

Me pak fjalë, do të ketë disa risi harduerike dhe disa përmirësime softuerike.

Më poshtë janë të listuara disa nga veçoritë kryesore.

Nuk ka më “beep” – tani e tutje do të jetë e mundur të heshtni ose fikni tingullin kur ndizni tastierën;

Mbështetje për kartat M.2 me një kapacitet më të madh – tani e tutje PS5 do të jetë në gjendje të integrojë karta deri në tetë terabit;

Mbështetja për pajisjet Dolby Atmos – funksionaliteti që deri më tani ishte ekskluziv për konzolat e Serisë Xbox po vjen edhe në PS5 – në rast se keni një pajisje që mbështet tingullin Dolby Atmos tani do të mund të përdorni plotësisht tingullin 3D;

Mundësia për të reaguar ndaj mesazheve – tani e tutje mesazhet me tekst të kontakteve të PS do të mund të lënë reagime në formën e emojis;

Vibrimet në meny – do të jetë e mundur të aktivizoni opsionin e dridhjes së kontrolluesit kur lëvizni nëpër meny, d.m.th., tek ndërfaqja kryesore e tastierës;

Më e lehtë për t’u bashkuar me miqtë – do të ketë një listë ku mund të shihni se me cilët miq ose grupe mund të bashkoheni aktualisht duke luajtur.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

samsung

Detaje të telefonit të ri të Samsung

hena

Uji në Hënë krijohet nga një forcë misterioze që vjen nga Toka

Facebook-780x439-650x358

Facebook ndryshon logon

audi

“Audi” hap objektin dhjetëra milionësh për testimin e përplasjeve

google

Google akuzohet si fajtore në vdekjen e një burri amerikan

apple-iphone-15-pro-3

Sa kushtojnë pjesët e riparimit të iPhone 15?

apple

Apple sapo publikoi përditësimin e Ios 17, ja çfarë ka të re

PS playstation

Play Station 5 me ngjyra të ndryshme – sa do t’i kushtojë lojtarëve?

elon musk mark zuckenberg

Musk, Gates dhe Zuckerberg u takuan: “Nëse inteligjenca artificiale shkon keq, do të shkojë shumë keq”

INFO

NA NDIQ