Plumbi “qorr” përfundoi mbi veturë në Saraj (FOTO)

ina-online
ina-online

9 Gusht, 2023

Sezoni i dasmave si duket po vazhdon me festime të ndryshme me armë zjarri në Maqedoninë e Veriut duke gjuajtur në mënyrë të pa kontrolluar, në Saraj dje u rrezikua jeta e qytetarëve.

Në redaksinë e Klan Maqedoni një banor i shqetësuar thotë se “fatmirsisht” edhe ky plumb qorr përfundoi mbi veturë e nesër mund të merr jetën e një personi, deri kur do të zgjas vetëdisimi ynë, ai deshi të ngelet anonim ku për Klan Maqedoni tha se plumbi ka rënë mbi veturën në një lagje në Saraj të Shkupit.

Ndryshe nga MPB disa herë kanë bërë thirrje për kujdes nga gjuajtjet me armë zjarri dhe gjobat që do të pasojnë nga këto manifestime. /KlanMacedonia/

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Fatmir-Bytyqi

Bytyqi për Zërin e Amerikës: Partnerët tanë strategjikë vërejnë dhe mbështesin përparimin tonë drejt Bashkimit Evropian

2579CC16-59D8-405E-B69C-2C3375E03728

Çka paralajmëron Fatmir Limani?!

policia-714x420

Të shtëna me armë zjarri në Gjorçe Petrov, plagoset një person

abdulla mehmeti

Shërbimet sekrete serbe dhe ruse janë të infiltruara thellë edhe në Maqedoni

nato-mkd-zname

Sot në Shkup mbahet konferenca e shefave të Shtatmadhorive të armatave nga vendet anëtare të NATO-s

Ali Ahmeti

Ali Ahmeti: Shpifjet nuk mund të na zhvendosin nga platforma për shqiptarët

Klinika-Shkup

VMRO alarmon për parregullsi në furnizimet publike në Hematologji: Drejtoreshë vajza, babai ofertues për furnizime

policia-714x420

Kallëzim penal ndaj një 27-vjeçarit nga Kumanova, ka sulmuar punonjësit e policisë pyjore

gjykata-kushtetuese

Gjykata Kushtetuese e Maqedonisë sot do të vendosë për evidencën në regjistrat amë

INFO

NA NDIQ