“Po e pastroj pisllëkun e krijuar që nga viti 1990” – thotë Lloga për vendimin e sotëm

Picture of ina-online
ina-online

06/11/2023

Ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga sonte në emisionin “Click Plus” në TV21 ka folur për shkarkimin e gjykatësit dhe kryetarit të Këshillit për koordinimin e teknologjisë informative dhe komunikuese (TIK) në organet gjyqësore, Llazar Nanev.

Ai tha se ka kërkuar përgjegjësi për 6 vitet e kaluara kur ai ka bërë shkelje ligjore.

Lloga thotë se me këtë veprim po tregon përkushtimin e tij për të pastruar “pisllëkun që nga viti 1990”.

“Pisllëk e quaj atë që unë sot pata në konferencë për media. Shkarkimin e kryetarit të Gjykatësit dhe kryetarin e TIK-ut, i cili për 6 vite i ka ikur përgjegjësisë”, tha ministri Krenar Lloga.(INA)

TË FUNDIT
1 orë
Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë
2 orë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë
3 orë
Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius
14 orë
Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi
17 orë
Fetai: E shndërruan shtetin në kazino me qiell të hapur

ME TE LEXUARA

19 orë
Tetova më në fund sheh dritë në fund të tunelit, qytetarët thurrin elozhe për Bilall Kasamin
1 ditë
Mickoski: Marrëdhëniet e mira fqinjësore janë rrugë me dy kahje, pyetja e vërtetë është pse Greqia nuk e respekton Marrëveshjen e Prespës
17 orë
Fetai: E shndërruan shtetin në kazino me qiell të hapur
23 orë
Memedi: Janë ndërmarrë masat për rastin e foshnjes 4 muajshe, do ketë përgjegjësi
14 orë
Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi
22 orë
Fari Hiseni nga LD: BDI në foltore e paraqet veten si shqiponjë, ndërsa në negociata bëhet një kanarinë
3 orë
Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius
21 orë
Një serbe e plagosur në autostradën Negotinë-Demir Kapi, ishte përleshur fizikisht me bashkëshortin e saj në makinë

LEXO MË SHUMË

Tabanoc kufi

Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë

BDI Ali Ahmeti

Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë

moti Vapa nxehti temperaturat

Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius

ali ahmeti

Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi

Arben Fetai Qeveri

Fetai: E shndërruan shtetin në kazino me qiell të hapur

bilall kasami

Tetova më në fund sheh dritë në fund të tunelit, qytetarët thurrin elozhe për Bilall Kasamin

natasha gaber

Dorëhiqet drejtoresha e Akademisë për Gjykatës dhe Prokurorë, shkak presioni politik

kameramedia

Sindikata e Gazetarëve të RMV-së: Ndalini konferencat për media në ambient të hapur në mes të valës së të nxehtit

Tabanoc kufi

Rritet fluksi i hyrje-daljeve në Tabanoc

INFO

NA NDIQ