Po kontrabandonin një gjarpër, hetohen dy shqiptarë në Zvicër

INA
INA

11/11/2023

Gjatë inspektimit zë një veture, oficerët e policisë së Zugut në Zvicër kanë hasur në një piton të gjatë

Gjatë një kontrolli të policisë gjatë natës, shërbimet e urgjencës kanë mbetur të habitur. Në bagazhin e një veture, në një kuti polisterol kanë hasur në një piton tigër 2.5 metra të gjatë.

Skena e krimit në Oberëil: Një patrullë policie vëren një automjet të dyshimtë. Është mëngjesi i së enjtes, pak para orës 3 të mëngjesit. Vetura që u shpengua në Kantonin Zug u ndalua dhe u kontrolluan pasagjerët. Sipas policisë së Zugut, në veturë ndodheshin katër persona: një kosovare 27-vjeçar, një kosovar 31-vjeçar, një francez 18-vjeçar dhe një zviceran 20-vjeçar. Policia ka kontrolluar automjetin. Është gjetur një sasi e vogël lënde narkotike dhe një kuti stiropori e mbyllur në bagazh, transmeton portali Shtegu.

Përmbajtja: Një gjarpër i madh. Më saktësisht: një piton tigër që është afërsisht 2.5 metra i gjatë dhe peshon rreth 15 kilogramë.

Gjarpri është shëndosh e mirë

Zvarraniku u ekzaminua më pas nga një ekspert gjarpërinjsh në zyrat e Policisë së Zugut dhe u vendos në vend të sigurt. Sipas Policisë së Zugut, të katër personat kanë bërë deklarata të ndryshme për origjinën e gjarprit. Megjithatë, duke qenë se posedimi i tyre kërkon leje dhe një leje e tillë nuk disponohej, zvarraniku u transportua në një klinikë të specializuar për kafshë të tilla.

Sipas ekzaminimeve fillestare, zvarraniku ishte në gjendje të mirë shëndetësore. Nga hetimet e mëtejshme rezultoi se njëri prej burrave kishte me vete dy letra të rreme. Këto ishin të siguruara. Tashmë kosovari 31-vjeçar do të mbajë përgjegjësi për këtë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia-kosoves

Kosovari erdhi për dasmën e vëllait, hodhi nga kati i 6-të i hotelit të dashurën argjentinase (FOTO)

shqiptaret greqi

Greqi/ Festat e nëntorit në komunitetin shqiptar

albin kurti

​Kurti në Berlin: Mërgata jonë mbetet motor kryesor për zhvillimin ekonomik të Kosovës

gjermani jeta

Çfarë ndryshon në jetën në Gjermani në vitin 2024?

edita shkreli

Ndodh historia në SHBA, shqiptarja Edit Shkreli betohet si gjyqtare në Nju Jork

aksident

Dy shqiptarë në mesin e tri viktimave në aksidentin në Venecia

Foto Ilustrim

Zvicër/Vjedhën gjashtë tonelata abrib – denoncohen dy kosovarë

Accident or crime scene cordon tape, police line do not cross. It is nighttime, emergency lights of police cars flashing blue, red and white in the background

Mbetet mister vrasja e shqiptarit në Gjermani

policia-italiane

Arratiset nga burgu italian “mbreti” i drogës, kush është 34-vjeçari shqiptar…

INFO

NA NDIQ