Po shkëlqen këtë sezon, Real Madrid kërkon super mbrojtësin e Benficas

INA
INA

03/04/2024

Real Madridi po tregon interes të madh për mbrojtësin e ri të Benfica-s, Antonio Silva.

Ai është një qendërmbrojtës 20-vjeçar, i cili ka qenë fantastik këtë sezon dhe ka tërhequr vëmendjen e shumë gjigantëve evropianë.

Real Madridi është në kërkim të një mbrojtësi cilësor dhe prioriteti i Carlo Ancelottit këtë verë do të jetë forcimi i mbrojtjes.

Ai tashmë është titullar në kombëtaren e Portugalisë dhe skautët e gjigantit evropian janë të bindur se Silva ka potencialin për të qenë një yll i ri i madh në të ardhmen.

Silva ka kontratë me Benfican deri në vitin 2027 dhe klubi portugez kërkon 80 milionë euro për të, ndaj Reali nuk do ta ketë të lehtë ta nënshkruajë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

berat-gjimshiti-djimshiti

“Moment krenarie për të gjithë ne” – Gjimshiti flet pasi eliminoi Liverpoolin me Atalantan e tij

XHAKA GRANIT

Granit Xhaka po çmend, as anglezët nuk e ndalen

fenerbahce

Fenerbahce eliminohet

salah

Liverpoolit nuk i bën punë fitorja, eliminohet nga Atalanta e Gjimshitit

kloop

Klopp: Krijuam 67 goditje në tre ndeshjet që nuk i fituam, e çuditshme

akil

Sot mbahet seanca dëgjimore për xhudistin Akil Gjakova – kërkohet paraburgimi i tij

edon-zhegrova

Dëmtohet Edon Zhegrova, ylli dardan humb sfidën ndaj Aston Villas

Anceloti

Ancelotti pas fitores ndaj Cityt: Të gjithë menduan se Reali kishte vdekur, por duhet të dini se Reali nuk vdes kurrë

Pep Guardiola

“ Nuk pendohem për asgjë”/ Guardiola uron Realin pas kualifikimit

INFO

NA NDIQ