Po vjen derbi i madh Barcelona – Real, Xavi: Dua të garoj, ta luaj, ta shijoj

ina-online
ina-online

28/10/2023

Xavi para Real Madridit: Mendojmë me zemër, luajmë me kokë. Nuk ka favoritë në “El Clasico”

Këtë të premte, pas seancës në “Ciudad Deportiva”, Xavi Hernandez shqyrtoi situatën aktuale të Barcelonës, në prag të “El Clasico” së nesërme (16.15) në Montjuïc.

Trajneri blaugrana ka ngushëlluar veten me angazhimin e lojtarëve.

Edhe ata që vuajnë nga dëmtimet duan të shtyjnë për të mos e humbur ndeshjen kundër Real Madridit.

“Përfaqëson shumë. Është një klasik, të gjithë lojtarët në mbarë botën duan ta luajnë.

Vijmë mirë, për sa i përket lojës dhe ndjesive, pas dy fitoreve.

Kjo përbën nxitje për moralin dhe besimin. Kjo ndeshje është jetike për objektivi i fitimit të titullit.

Duam ta shohim veten në krye të renditjes, të gjithë duan të luajnë.

Jam i kënaqur me angazhimin e të gjithëve”, tha Xavi.

T.El Clasico”? “Dua të garoj, ta luaj, ta shijoj…, është një ndeshje shumë e rëndësishme.

Nuk do të vendosë asgjë, por neve na pëlqen t’i luajmë ndeshje të tilla. Ancelotti? Nuk do të krijoj polemika. Kemi luajtur shumë mirë në dy ndeshjet e fundit.

Duhet t’i kontrollojmë emocionet tona”, tha Xavi,.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

INFO

NA NDIQ