VIDEO/ Po vlon Agjencia e Punësimit, qytetarët aplikojnë për ndihmën e fëmijëve prej 20 euro

INA
INA

20/12/2023

Një numër i madh i qytetarëve kanë vërshuar zyrat e Agjencisë së Punësimit në Maqedoninë e Veriut.

Ata po i nxjerrin dokumentet e nevojshme për të aplikuar për tu pajisur me vërtetime që nuk janë të punësuar, për t’a marrë ndihmën financiare nga qeveria për fëmijët që janë në shkollë.

Ndihma prej 1200 deri 1800 denarë apo 20 deri në 30 euro, i ka mobilizuar mijëra qytetarë që dëshirojnë përfitimin e kësaj ndihme. Kjo ndihmë do jetë për gjashtë muaj.

Këtë masë do ta përfitojnë edhe familjet që kanë të ardhura mujore deri 50 mijë denarë.(INA)

Shiko videon KËTU

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

imer

Selmani: Për demokracinë do të ishte e shëndetshme që presidenti të zgjidhet në Kuvend

autobus-besa

Aktvendimi për “Besa Transin” do të shpallet më 7 mars

Pasaporta_Radhe_Prolet-780x470 (1)

Mërgimtarët “vërshojnë” sportelet e MPB-së, paguajn trefish për pasaportat

Hristijan Mickoski

Mickoski ankohet: Byreku me jogurt është bërë 120 denarë

Afrim Gashi

Gashi optimist: Mbase sot përfundojmë procesin e mbledhjes së nënshkrimeve për Taravari

ahmeti-grubi-bujar-osmani-arber

Ademi: Osmani është i pari në listë, kemi mbledhur mbi 9.000 nënshkrime

kuvendi parlamenti

Të mërkurën deputetët do të votojnë për anëtarin e KSHZ-së dhe Ligjin për lojërat e fatit

bujar osmani

Osmani: Ukraina është vetëm stacioni i parë i ambicies imperialiste ruse, në radhë është Ballkani

kasami tetove nenshkrime

“Ndryshimin nuk e ndal as pushteti e as Rusia”, Kasami: Po të kishte më shumë zyra KSHZ, nënshkrimet do të mblidheshin për një ditë

INFO

NA NDIQ