Pochettino: Do të jemi gati për Liverpoolin

ina-online
ina-online

6 Korrik, 2023

Trajneri i ri i Chelseas Mauricio Pochettino thotë se do të jenë gati për derbin ndaj Liverpoolit.

“Blutë” e Londrës do ta nisin edicionin e Premierligës si nikoqir të “Reds” në “Stamford Bridge”.

Pochettino që zëvendësoi Graham Potterin, thotë se mezi pret për këtë përballje dhe që e njeh mjaftë mirë kundërshtarin.

“Do të jetë emocionuese, por duke qenë afër është prapë shumë larg. Fillimisht duhet të takohemi me lojtarët, të nisim punën, të udhëtojmë në Amerikë që do të jetë e pabesueshme të takojmë të gjithë tifozët”.

“Do të jemi gati për ndeshjen e parë ndaj Liverpoolit, do të jetë emocionuese të kemi ndeshjen e parë të Premierligës në “Stamford Bridge”.

“Do të përballemi me skuadër që është shumë e fortë, i njoh nga e kaluarja. Është e rëndësishme të tregojmë veten. E njohim mirë stadiumin, e dimë që tifozët do të krijojnë një atmosferë të shkëlqyer”.

Ndërkohë, Chelsea ka qenë tejet aktive në afatin kalimtar të verës dhe është duke tentuar edhe ta kompletojë blerjen e Moises Caicedo nga Brightoni.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

manchester united

“United” në vështirësi, Ten Hag i qetë pas humbjes së fundit në Ligën e Kampionëve

bayerni

Bayerni me rikthim të madh

shkendija2

Derbi i madh në Tetovë, Shkëndija e Struga Trim Lum kërkojnë fitoren

Italy Soccer Champions League

VIDEO / Interi e Reali në festë, goditje e madhe për klubet angleze

champions-logo

LIGA E KAMPIONEVE/ Dy rivalët e Interit dhe një çift që do pikët e para, publikohen formacionet zyrtare

Xhevat Prekazi

Xhevat Prekazi pëson sulm në tru, shtrihet në spitalin e Beogradit

donjeta-sadiku

​Donjeta Sadiku shpallet kampione ballkanike

messi

Premtimi i presidentit të Inter Miamit: Messi do ta luajë ndeshjen e tij të fundit në Barcelonë

Ben Chilwell 2

Ben Chilwell jashtë fushave deri në muajin dhjetor

INFO

NA NDIQ