Pochettino kërkon Dybalan

ina-online
ina-online

10 Korrik, 2023

Trajneri i Chelseat, Mauricio Pochettino u ka kërkuar drejtuesve të skuadrës të mundohen ta transferojnë Paulo Dybalan nga Roma.

Kështu kanë shkruar mediume të ndryshme në Britani.

Dybala po ashtu ka ofertë për t’u kthyer sërish te Juventusi.

Por, argjentinasi synon tjetër aventurë dhe Anglia shihet si mundësi ideale për ta vazhduar karrierën si futbollist.

Sulmuesi 29-vjeçar me Romën ka kontratë deri në qershor të vitit 2025.

Vlera e tij në tregun e transferimeve është 30 milionë euro.

Dybala në Itali ka luajtur edhe për skuadrën e Palermos.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xherdan shaqiri

Messi, Busquets, Shaqiri, njihuni me lojtarët më të paguar në ligën MLS

ffk

Reagim i FFK-së në lidhje me pankartat shoviniste në ndeshjen Olympiakos – Aris

xavi cavi

Xavi: Jemi përmirësuar në sulm, gabojmë në mbrojtje

rashica gol beshiktash

VIDEO/ Rashica shënon këtë gol të bukur, por s’e shpëton dot Besiktasin nga humbja

Pep Guardiola

Cityt i prishet aeroplani, lojtarët do të udhëtojnë me autobus

girona

Girona befasia e sezonit në La Liga, lider duke lënë mbrapa emra të mëdhenj

nedim-Sassuolos,

Interi pëson humbjen e parë, Bajrami shënon në fitoren e Sassuolos në “San Siro” (video)

manchester united

Manchester United, objektivi i madh për muajin janar quhet Gnabry. Super oferta gati…

montella

Zbulohet klauzola speciale, Federata Turke i ka vënë një kusht Montellës në kontratë

INFO

NA NDIQ