Pochettino ‘në qiellin e shtatë’: “Ne jemi një ekip i vërtetë”

INA
INA

04/12/2023

Në një përballje të çmendur, Chelsea fitoi ndaj Brighton (3-2) dhe vazhdoi ngjitjen e tyre në renditje. Pas takimit plot entuziazëm flet edhe trajneri Pochettino.

Më në fund një fitore në shtëpi për Chelsean, e para e tyre që nga 25 gushti pas një ndeshje të çmendur kundër Brighton (3-2) . Në vështirësi pas përjashtimit të Gallagher, blutë u trembën por fituan tre pikë vendimtare.

Pas ndeshjes, Mauricio Pochettino nuk e fshehu kënaqësinë e tij: “Është një fitore e rëndësishme për ne, sepse pas Newcastle, ne duhej të tregonim një fytyrë tjetër dhe përgjigja ishte shumë e mirë.

U thashë lojtarëve në pjesën e parë (pas kartonit të kuq të Gallagher), është një mundësi e madhe dhe një sfidë për ne që ta tregojmë këtë. Ne jemi një ekip i vërtetë.

“Kemi luajtur shumë mirë, shënuam dhe më pas fituam ndeshjen. Kështu që ne jemi të lumtur dhe duhet të përdorim këtë lloj fitoreje për të ndërtuar besimin tonë”.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

luis enrique enrike

Tjetër zëvendësim për Mbappe, Luis Enrique: Mësohuni!

lotito

Shpërthen Lotito: Lazio po bëhet kurban, ky sistem nuk garanton besueshmëri

zidane-1-600x360

Zidane refuzon Manchester Unitedin, nuk është i interesuar për Ligën Premier

fifa

FIFA e prerë, nuk do të ketë kartonë të kaltër

xavi

Kush është kandidati potencial për të zëvendësuar Xavin tek Barca? (FOTO)

futboll

Revolucioni në futboll po vjen – tetë rregullat e reja që pritet të votohen për sezonin e ri

zidane-1-600x360

Nuk e ka në mendje Bayernin – zbulohet plani i Zidanes për t’u kthyer në zejen e trajnerit

barcelona-real

Zbulohet synimi i Real Madridit para El Clasicos – Barcelona do synojë t’ua prish planet

vedat-muriqi

Muriqi me Mallorcan përball Bilbaos në finale të kupës

INFO

NA NDIQ