Pochettino pritet të zyrtarizohet tek Chelsea

Iliria News Agency
Iliria News Agency

26/04/2023

Mauricio Pochettino pritet që të zyrtarizohet si trajner i klubit të njohur londinez Çelzi (Chelsea).

Dyja palët kanë arritur marrëveshjes dhe se trajneri argjentinas pritet që sa më shpejt të zëvendësoj Frank Lampardin.

51 vjeçari së fundi drejtoj skuadrën e PSG para se të shkarkohej nga detyra më 5 korrik të vitit 2022. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Erjona-Jonuzi

Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

INFO

NA NDIQ