Pogba ndëshkohet nga Juventusi për arsye disiplinore

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/03/2023

Sulmuesi Paul Pogba, është ndëshkuar nga Juventusi për arsye disiplinore vetëm dy ndeshje pas rikthimit të tij nga lëndimi.

Fituesi i Kupës së Botës është lënë jashtë planeve të Massimiliano Allegrit për ndeshjen e parë të një përballjeje të 1/16 të Ligës së Evropës me Freiburg, shkruan Goal, transmeton Klan Kosova.

Ai nuk do të marrë pjesë kundër kundërshtarëve të Bundesligës pasi Bianconerët përgatiten të favorizojnë opsionet alternative.

Pogba bëri debutimin e tij të shumëpritur të dytë konkurrues për Juventusin, pas një rikthimi në Torino si agjent i lirë në verën e vitit 2022, në një derbi të Serisë A me Torinon më 28 shkurt.

Ai po ndëshkohet për një dalje të dytë jashtë stolit kundër Romës dhe tani 29-vjeçari e gjen veten nën masa disiplinore pasi shkeli rregullat e klubit.

TË FUNDIT
9 orë
Spanja kampione e Evropës
21 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
21 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
22 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
22 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

ME TE LEXUARA

22 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
22 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
21 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
21 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
9 orë
Spanja kampione e Evropës

LEXO MË SHUMË

IMG_4367

Spanja kampione e Evropës

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

southgate

Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

euro 2024 gjermani

Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

spanja-vs-anglia

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

INFO

NA NDIQ