Pogba nuk e dëshiron transferimin në Arabi Saudite, refuzon 100 milionë euro

ina-online
ina-online

12 Korrik, 2023

Poll Pogba ka refuzuar një ofertë prej 100 milionë eurosh nga Arabia Saudite për tre sezonet e ardhshme. Megjithatë sipas raportimeve të medieve italiane nuk përjashtohet mundësia e rritjes së ofertës për francezin

“Al-Ahly” dhe “Al-Ittihad” janë dy klubet që kanë shfaqur interes për mesfushorin e Juventus, megjithatë ky i fundit nuk është bindur nga shifra e ofruar për t’u larguar nga Italia. Megjithatë të dy klubet saudite janë të gatshëm të rrisin ofertën për Pogban, dhe referuar raportimeve nga Italia nuk përjashtohet mundësia që francezi të joshet.

Juventusi nga ana tjetër mbetet në pozicion pritjeje, pasi për momentin, klubi torinez nuk ka marrë asnjë ofertë, por është e qartë se ata nuk do ta lejojnë largimin e 30-vjeçarit pa një shifër të mirë, shumë që do i duhej për ta zëvendësuar.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xherdan shaqiri

Messi, Busquets, Shaqiri, njihuni me lojtarët më të paguar në ligën MLS

ffk

Reagim i FFK-së në lidhje me pankartat shoviniste në ndeshjen Olympiakos – Aris

xavi cavi

Xavi: Jemi përmirësuar në sulm, gabojmë në mbrojtje

rashica gol beshiktash

VIDEO/ Rashica shënon këtë gol të bukur, por s’e shpëton dot Besiktasin nga humbja

Pep Guardiola

Cityt i prishet aeroplani, lojtarët do të udhëtojnë me autobus

girona

Girona befasia e sezonit në La Liga, lider duke lënë mbrapa emra të mëdhenj

nedim-Sassuolos,

Interi pëson humbjen e parë, Bajrami shënon në fitoren e Sassuolos në “San Siro” (video)

manchester united

Manchester United, objektivi i madh për muajin janar quhet Gnabry. Super oferta gati…

montella

Zbulohet klauzola speciale, Federata Turke i ka vënë një kusht Montellës në kontratë

INFO

NA NDIQ