Pol Pogba del pozitiv në testin e dopingut

INA
INA

12 Shtator, 2023

Mesfushori i Juventusit, Pol Pogba rezultoi pozitiv në një test dopingu. Analizat e kryera më 20 Gusht, pas hapjes së kampionatit ndaj Udinezes.

Mediat italiane raportojnë se nga analizat e kryera u zbuluan gjurmë të testosteronit në gjak. Pogba rrezikon një dënim maksimal prej katër vitesh skualifikim.

Ndërkohë do të duhet të bëhen kundër analiza për të konfirmuar pozitivitetin dhe për të kuptuar se cila mund të jetë linja mbrojtëse e francezit, kampion bote në vitin 2018.

Rasti i fundit i një polemike dopingu në Serinë A është ai i argjentinasit tek Atalanta, Hose Luis Palomino, i cili doli pozitiv për nandrolone në vitin 2022, por më pas u lirua nga Gjykata Kombëtare Anti-Doping.

Klan News

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

world cup

​Kupa e Botës 2030 zhvillohet në 6 shtete

Ronaldo Al Nassr

Rikthehet në gjyq çështja “famëkeqe” ndaj CR7

degea

Gafat e Onana, tifozët kërkojnë rikthimin e De Gea

manchester united

“United” në vështirësi, Ten Hag i qetë pas humbjes së fundit në Ligën e Kampionëve

bayerni

Bayerni me rikthim të madh

shkendija2

Derbi i madh në Tetovë, Shkëndija e Struga Trim Lum kërkojnë fitoren

Italy Soccer Champions League

VIDEO / Interi e Reali në festë, goditje e madhe për klubet angleze

champions-logo

LIGA E KAMPIONEVE/ Dy rivalët e Interit dhe një çift që do pikët e para, publikohen formacionet zyrtare

Xhevat Prekazi

Xhevat Prekazi pëson sulm në tru, shtrihet në spitalin e Beogradit

INFO

NA NDIQ