Policia arrestoi 34-vjeçarin nga Saraji, që ishte arratisur nga burgu

INA
INA

16 Gusht, 2023

Gjatë ditës së djeshme është arrestuar 34-vjeçari S.S. nga Arnaqija e Sarajit pasi i njëjti ishte arratisur nga burgu dhe po kërkohej për vuajtjen e dënimit të mbetur me burg prej 2 vjet e 8 muaj, përcjell TV21. Nga MPB shtojnë se i njëjti është i dënuar me gjithsej 5 vjet burg për drogë.

“Ai u dënua me pesë vjet burg për veprën penale të “prodhimit dhe hedhjes në treg të paautorizuar të narkotikëve, substancave psikotrope dhe prekursorëve” nga neni 215 i Kodit Penal dhe për të është lëshuar një urdhër qendror me urdhër të burgut “Idrizovë”, ku i kishin vuajtur mbetur për vuajtje të dënimit edhe dy vjet e tetë muaj”, njoftojnë nga MPB.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-09-22-00-08-01-741-edit_com.facebook.katana

Ndërron jetë Musadik Pajaziti i Grupit të Kumanovës

Screenshot_2023-09-21-23-35-55-588-edit_com.facebook.katana

Ringjallet “Ilirida”

higjiena komunale shkup protest

Këshilltarët e ASH-së rrëzojnë vendimin e Maznevës, rikthejnë në punë punëtorët e NPK “Higjiena Komunale” Shkup

IMG_5173

Kasami takim me Lazim Destanin, çka u dakorduan?

policia-1-1-1392x766

Dramë në Shkup: Përleshen fizikisht dy kinezë

harta-komunat-shqiptare-maqedoni

“Struga dhe Çairi më së paku premtime të mbajtura”/14 komuna shqiptare “nën thjerrën” e IDEA-s

IMG_5172

Fronti Evropian? – Hoxha: Nuk duhet hedhur si ide, jemi të hapur të bisedojmë!

IMG_5169

Taravari: Aleanca ka besueshmëri stabile në elektorat

IMG_5171

Spitali i Kumanovës me drejtore të re

INFO

NA NDIQ