Policia e Kosovës dhe e Shqipërisë fillojnë patrullimet për rritjen e sigurisë në trafik

INA
INA

01/08/2023

Policia e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë kanë filluar patrullimet e përbashkëta, meqë në këtë kohë frekuentohet vazhdimisht rruga që lidh dy vendet.

Kjo iniciativë është ndërmarrë me qëllim të parandalimit të aksidenteve dhe rritjen e sigurisë në trafikun rrugor, si dhe krijimin e një ambienti të sigurt për të gjithë pjesëmarrësit në trafik.

Sipas Policisë së Kosovës, ky patrullim i përbashkët po cilësohet si i suksesshëm, transmeton Klankosova.tv.

“Referuar numrit të shtetasve nga Kosova që shkojnë për pushime në Shqipëri dhe numrit të madh të mjeteve që qarkullojnë në akset rrugore në mes të dy vendeve, është vlerësuar i suksesshëm ky patrullim i përbashkët”, thuhet në komunikatën e lëshuar për media.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pacolli pasuria

Pacolli akuzon “disa njerëz” se po tentojnë ta ngatërrojnë publikun rreth vrasjes së Liridonës

liridona

Publikohet video nga restoranti ku Naimi i çoi fëmijët dhe Liridonën pak para vrasjes

granit plavaa

Videoja e Granit Plavës, i dyshuari për ekzekutimin e Liridonës, kur hyn në restorant

Screenshot_2023-12-09-19-38-51-489_com.android.chrome-edit

Ky është personi i katërt që u arrestua sot për vrasjen e Liridona Ademajt

lumir ldk gazetaret

LDK zgjedh Kryesinë e re, këta janë emrat e nënkryetarëve dhe anëtarëve

Liridona ademaj

Motra e Liridonës nxjerr një pjesë nga biseda me të ndjerën, ja si shprehej viktima për gratë e shtypura (foto)

babai-770x433-1-1-750x430

“Ne kërkojmë gjak”! Babai i Naim Murselit: Erdhën dy veta, nëse duan le të më vrasin

Screenshot_2023-12-08-21-30-32-321_com.android.chrome-edit

Ambasadori i Suedisë vjen me deklaratën e fundit për vrasjen e Liridonës

Naim Murseli Liridon

“Tentativa të tjera për të vrarë Liridonën”- Lala befason me deklaratën: Ja pse nuk i besoj babait të Naimit!

INFO

NA NDIQ