Policia e Kosovës ka arrestuar sot në veri politikanin serb, Aleksandar Arsenijeviq (FOTO)

INA
INA

07/12/2023

Policia e Kosovës ka arrestuar sot në veri politikanin serb, Aleksandar Arsenijeviq.

Arrestimn e tij e ka shpërndarë vet ai në profilin e tij në Facebook, raporton gazeta10.

Arsenijeviç njihet si propangandues politik.

Raportohet se arrestimi i tij është bërë për moszbatim të urdhrit policorë.

Kujtojmë qe Arsijeneviç është kryetar i Iniciativës Qytetare “Mbijetesa Serbe”.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Albin Kurti Shkup

​Kurti: Ballkani Perëndimor është i kërcënuar nga shteti serb

reuten

Reuten: Sanksionuam Kosovën, jo agresorin – duhen hapa ndaj Vuçiqit e Dodikut

David-Philips

Serbët le të shkojnë në Serbi, nëse duan të përdorin dinarin, thotë ish-zyrtari amerikan

nexhmedin spahiu

Spahiu publikon disertacionin e doktoraturës në matematikë, paralajmëron se do t’jua nxjerrë “notat e dobëta” disave

vjosa osmani ushtria fsk

Kërkohet shërbimi ushtarak në Kosovë pas kërcënimeve të Serbisë

Kurti

Kurti: “Lista Serbe” e lidhur me Vuçiqin dhe Putinin

Vjosa Osmani Erdogan

Osmani falënderon Erdoganin për mbështetjen ndaj Kosovës

Hovenier Kurti

Dialogu për dinarin, Hovenier vjen me një kërkesë për Qeverinë – ja kë kërkon në takime!

kfor

Eksperti amerikan zbulon planin e Vuçiqit – jep këtë parashikim? (FOTO)

INFO

NA NDIQ