Policia e Kosovës u dërgon pako ushqimore banorëve të fshatit Banjskë të Zveçanit

INA
INA

26/09/2023

Dy ditë pas luftime me grupet terroriste serbe anjskë të Zveçanit, Policia e Kosovës u ka dërguar pako ushqimore banorëve të këtij rajoni.

Policia e Kosovës ka dërguar pako ushqimore ndaj banorëve të fshatit Banjskë të Zveçanit.

Në fotografitë që ka publikuar Koha.net, shihen zyrtarë policiorë me pako ushqimore duke i dërguar te familjet që banojnë aty.

Sipas informatave, janë dërguar rreth 100 pako ushqimore.

Këto ditë shihet një kujdes i shtruar nga policia për shkak të tensioneve të krijuara.

Nga Prishtina zyrtare kanë theksuar se Policia e Kosovës është mbrojtje të të gjithë qytetarëve pa dalliom etnike apo religjioni. Me këso akte synohet ti tregohet edhe botës se Kosova është një shtet demokratik që po lufton për zbatimin e ligjit, drejtësisë dhe mbrotjen e sovranitetit shtetëror. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Naim Murseli Liridon

“Tentativa të tjera për të vrarë Liridonën”- Lala befason me deklaratën: Ja pse nuk i besoj babait të Naimit!

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

“Prokuroria do hetojë lidhjet e tij me Pacollin”, eksperti: Divorci dhe transaksionet, çfarë fsheh Naim Murseli

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Vrasja e Liridonës, paralajmëron Kerquku: Dikush është në siklet të madh, të bëhen sytë katër

albin kurti

Kurti u drejtohet me videomesazh qytetarëve serb të Kosovës

Liridona ademaj

Eksperti i sigurisë flet për planin e vrasjes së Liridonës, ja çka paralajmëron në procesin gjyqësor

Spartak Ngjela

“Keni për ta parë…”, avokati shqiptar ‘godet’ Radoiçiqin – jep lajmin e keq për “sllavët”

tome-gashi

Teoria e Tomë Gashit: Naim Murseli e ka pasur një frikë, ka qenë në presion të madh nga dikush tjetër

77-1-750x430

Policia e Kosovës ka arrestuar sot në veri politikanin serb, Aleksandar Arsenijeviq

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

“Kam mesazhet kur Naimi kërkon lekë borxh”, Gazetari: Arrestime të reja për vrasjen e Liridonës

INFO

NA NDIQ