Policia e Speciales e ndaloi dhe më pas e liroi Sami Lushtakun

ina-online
ina-online

08/03/2024

Sami Lushtaku është ndaluar nga policia e Gjykatës Speciale.

Nënkryetari i komunës së Skenderaj, Sami Lushtaku është dërguar në bazën e EULEX-it në Prishtinë.

Por, pak orë më vonë ish-komandanti i UÇK-së është liruar nga baza e EULEX-it pas intervistimit.

Siç mësohet atij i është konfiskuar telefoni.

Avokati i tij Artan Çerkini ka dhënë detaje se për çfarë u ndalua Sami Lushtaku me urdhër të Dhomave të Specializuara.

“Zotëri Lushtakut vetëm I është konfiskuar telefoni mobil, njejtë mendojmë që është në kundërshtim me ligin sepse ai nuk është në cilësinë e të dyshuarit”, ka thënë Çerkini.

Aksioni për ndalimin e Sami Lushtakun ishte aksion në vazhdim pas bastisjes së shtëpisë së Sylejman Selimit dhe konfiskimit të telefonit të Hajredin Kuçit.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pasaporta

Dy muaj pritje për një pasaportë

fatos-rushiti

BDI-së në sfond i buzëqesh opozita

Screenshot_2024-04-17-17-23-19-952_com.facebook.katana-edit

Glauk Konjucva në kafe me liderët e VLEN-it, në Çarshinë e Shkupit

664140-6zyFR0KYUH

Kurti: Serbia e ka problem faktin që ekzistojmë si popull dhe si shtet

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Nga nesër rrjedh afati i fushatës parazgjedhore për zgjedhjet parlamentare

Peter Stano

BE: Serbia shkeli marrëveshjen, të lejojë menjëherë lëvizjen e lirë

IMG_1188

Serbia bllokon shtetasit e Kosovës edhe në Tabanoc

marshi

Marshit në Pejë i priu vajza e të ndjerës Gjyljeta Ukella

kufiri kroaci serbi

Kosova u bën thirrje qytetarëve të saj të shmangin “me çdo kusht” kalimin nëpër Serbi

INFO

NA NDIQ