Policia e Tetovës, kontroll nëpër hotele

Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/03/2023

Në një kontroll aksion të kryer mbrëmë (5- shkurt), dhjetë minuta pas mesnate, në një hotel në rrugën “Dimo Gavrovski” në Tetovë, zyrtarët policorë të SPB- Tetovë kanë ndaluar 37-vjeçarin V.N. nga Tetova i cilët është sjellë në mënyrë agresive ndaj tyre gjatë kryerjes së veprimeve zyrtare.

Në një lokal tjetër hotelik në dalje të Tetovës në ora 01:30 janë ndaluar për identifikim personat I.A.(20) nga Tetova dhe A.B.(26) nga fshati Rashçe e Shkupit, të cilët nuk kishin dokumente identifikim me vete, dhe në një objekt hoteliere në rrugën “JNA” në Tetovë, njëzet minuta pas mesnate, për prishje të rendit dhe qetësisë publike është ndaluar 26 vjeçari A.Z nga Tetova, në të njëjtin objekt edhe një femër e mitur nga Republika e Kosovës e cila ka konsumuar alkool, pas së cilës i është dorëzuar një të afërmit të saj, informojnë nga SPB-Tetovë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kompleksi-adem-jashari

26 vjet nga rënia heroike e Jasharëve, sot nis Epopeja

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Gjykata vendosi, Trump mund të mbetet në garë

Manastiri Banjskes zvecan

Rexhaj: Ja kush na kishte paralajmëruar më herët për sulmin në Banjskë

Baza ajrore Kucove

Baza e NATO-s në Kuçovë merr jehonë, Rama paralajmëron edhe bazën detare

UT Universiteti tetoves

VLEN: BDI nxori në rrugë elitën intelektuale shqiptare

Koridori-8-10d

Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni

shqiper kosov

Filloi zgjerimi dhe asfaltimi i rrugës që e lidh Kosovën me Shqipërinë

thumbs_b_c_9349a89cefb82dd84330a3a5dea34148

Përurohet baza ajrore e NATO-s në Shqipëri

pompa-benzines-derivatet-naftes

Lirohet çmim i naftës, shtrenjtohet çmimi i benzinës në Maqedoni

INFO

NA NDIQ