Policia Financiare dorëzon kallëzim penal ndaj pesë personave fizik dhe një personi juridik

Picture of INA
INA

24/11/2023

Drejtoria e Policisë Financiare, si rezultat i një procedure disamujore para hetimore, ka dorëzuar kallëzim penal në Prokurorinë Themelore Publike të Manastirit ndaj pesë personave fizik dhe një personi juridik, për shkak të dyshimit të bazuar për disa vepra penale.

Sipas arsyetimit të Drejtorisë së Policisë Financiare, ata kanë kryer evazion fiskal, falsifikim ose shkatërrim të librave të biznesit, duke shkaktuar me dashje falimentimin, dëmtimin ose favorizimin e kreditorëve, shpërdorimin e pozitës dhe autoritetit zyrtar, shpërdorim të procedurës së falimentimit dhe mashtrim tatimor.

Nga Drejtoria e Policisë Financiare bëjnë të ditur se të kallëzuarit i kanë shkaktuar dëm buxhetit të shtetit në vlerë të përgjithshme prej 19.447.640 denarë.

TË FUNDIT
5 minuta
Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet
7 minuta
VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6
10 minuta
Ministri Bekteshi flet për rezultatet në zonën zgjedhore numër 5
1 orë
Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin
3 orë
Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

ME TE LEXUARA

1 ditë
Gruevski i reagon Izet Mexhitit
1 ditë
Milloshoski: Pas negociatave me VLEN-in për formimin e qeverisë, do të hapet mundësia për bisedime me ZNAM-in
9 orë
Mickoski: Nuk ka podrume të kuqe, Ahmeti sheh fantazma
1 ditë
Dështon linja ajrore Shkup-Korfuz
6 orë
Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore
1 ditë
KSHZ: Rivotimi nga personat e sëmurë dhe të burgosurve u zhvillua pa probleme
1 ditë
Arrestohet kumanovari në Tetovë, ka tentuar ta sulmojë gruan e tij
9 orë
Banorët e Likovës fillojnë me paraqitjen e dëmeve bujqësore pas reshjeve të djeshme
1 ditë
KSHZ i ndan çertifikatat për mandatet e deputetëve

LEXO MË SHUMË

adnan azizi

Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet

VLEN FRONTI

VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6

Kreshnik Bekteshi

Ministri Bekteshi flet për rezultatet në zonën zgjedhore numër 5

ixhet memeti

Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin

burgu-idrizove

Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

0-ballina-2-1

Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

pyje

Korrupsioni “pret” pyjet në Maqedoninë e Veriut

hristijan mickoski

Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike

ixhet memeti

Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

INFO

NA NDIQ