Policia gjen 12 emigrantë brenda veturës, shoferi braktis BMW-në me targa të Shkupit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/01/2023

Policia mengjesin e sotëm ka gjetur 12 emigrante në nje automjet me targa të Shkupit.

Nga MPB njoftojne se makina fillimisht nuk ishte ndaluar nê shenjë ndalimi nga policia, por më pas eshte gjetur e braktisur nga shoferi me 12 emigrante brenda.

“Sot (04.01.2022) rreth ores 00:30 ne fshatin Bogorodice, Gjevgjeli, zyrtare policorë nga Stacioni Policor për Kalim Kufitar dhe Vëzhgim Kufitar Bogorodice i kane dhene shenje ndalimi automjetit të pasagjerëve “BMW” me targa të Shkupit, por automjeti nuk eshte ndalur dhe ka vazhduar levizjen. Pas pak çastesh, ne autostradën A1, në drejtim të Shkupit, ne vendin e quajtur “Mrzenska Reka”, automjeti eshtë gjetur i ndalur dhe në të jane gjetur 12 emigrante, nente nga Siria dhe tre nga Pakistani” – thonë nga MPB./Almakos

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bislimi-petkovic-lajcak

Rund i ri i dialogut në Bruksel për çështjen e dinarit serb

NATO

NATO, shtim forcash në dy vatra të nxehta ballkanike

bilall kasami kumanove

“Ju ka hyrë fesati, po përçahen çdo ditë” – Kasami thumbon Frontin Europian

kufiri kroaci serbi

Serbia mohon gjithçka, i paraqet si normale vonesat në kufi: I kemi forcuar kontrollet për të gjithë udhëtarët, po bëjnë panikë

IMG_1227

Shqiptarët mbeten pa deputet në Kroaci, Ermina Lekaj Prljaskaj nuk siguroi votat e duhura

eu-be-rusi ndikimi rus ballkan

Sondazhi i IRI-t: Shumica në Ballkan janë për në BE dhe kundër Rusisë, serbët s’duan BE dhe pro Rusisë

IMG_1225

HDZ fitoi zgjedhjet parlamentare në Kroaci

zgjedhje maqedoni

Sot nisi fushata për zgjedhjet parlamentare

Screenshot_2024-04-17-23-01-56-446_com.facebook.katana-edit

Mesazhi i Rijad Shaqirit nga Likova: Kush ka frikë nga ujqërit, nuk futet në mal

INFO

NA NDIQ