Policia gjermane ende nuk e ka zgjidh rastin e vrasjes së shqiptarit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/01/2023

Katër të vdekur, katër vrasës dhe katër numra dosjesh “UJS” – kjo do të thotë se policia gjermane ende nuk ka mundur t’i zgjidhë këto raste kriminale spektakolare nga viti 2022

Familjarët dhe miqtë e viktimave shpresojnë se komisionet e vrasjeve më në fund do të mund t’u japin atyre përgjigje në vitin 2023: Kush i vrau të dashurit e tyre dhe pse?

Më 29 maj, gjysmë ore pas mesnate, një veturë Audi hyn në rrugën “Hirtenstrasse” në Dortmund. Papritur shprepen gjashtë të shtëna gjatë natës.

Arlind Z. (32), i cili ndoqi finalen e Champions League me shokë, u godit në ulësen e vozitësit dhe më pas u rrëzua i gjakosur. Një ditë më pas ka ndërruar jetë babai i familjes, i cili punonte si pastrues. “Dukej si një ekzekutim”, thotë prokurori Carsten Dombert (58), transmeton portali Shtegu.

Dëshmitarët e shohin vrasësin duke ikur. Përshkrimi: 1.85 metra, përafërsisht 35 vjet, pamje fizike normale, mjekër e shkurtër e errët, pantallona chinos të zeza, këmishë me kapuç të errët, kapele bejsbolli e errët. Pavarësisht vlerësimit të kujdesshëm të të gjitha pistave dhe dhjetëra marrjeve në pyetje, vrasësi kriminel ende nuk është arrestuar.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia italiane

Aksident trafiku në Itali, humb jetën një 25-vjeçar shqiptar

mira murati

Mira Murati bëhet zyrtarisht pjesë e Akademisë së Shkencave të Shqipërisë

vlora-bregdeti-shqiptar

Banka Botërore financon me 80 milionë dollarë projektin për zhvillimin e turizmit në Shqipëri

treni

BE po shpërndanë bileta falas për udhëtime me tren nëpër Evropë, edhe Maqedonia e Veriut në listë

diaspora kroaci

Takime vëllezërore me shqiptarët e Kroacisë

vlen berlin

Krerët e VLEN-it në Berlin: Diaspora i thotë po ndryshimit

vlen berlin

VLEN takon mërgatën shqiptare në Berlin dhe Cyrih

andi vranja

Djaloshi që la Amerikën për të veshur uniformën e policisë së Kosovës

REXHEP rexhepi

Rexhep Rexhepi,Mocarti i prodhimit të orëve zvicerane

INFO

NA NDIQ