Policia gjermane kthen tre turistë kosovarë

ina-online
ina-online

15/03/2024

Policia kufitare në aeroportin e Memmingen ka kthyer tre burra nga Kosova, që thanë si donin të hynin si turistë në Gjermani.

Gjatë kontrollit të hyrjes në aeroportin Allgäu, oficerët e Policisë Kufitare, konstatuan se një 24 vjeçar, një 42 vjeçar dhe një 46 vjeç, nuk i plotësonin kushte për të kaluar kufirin, njofton portali gjerman “all-in.de”, duke u thirrur në burime të Policisë Kufitar në aeroport të Memmingen.

Zyrtarët doganorë, gjetën rroba pune te turistët e supozuar. Gjithashtu, gjatë marrjes në pyetje, rezultoi se burrat në fakt donin të hynin në vend për të punuar ilegalisht, transmeton Radio Kosova.

Sipas raportit të Policisë, të tre nuk ishin as leje imigrimi dhe as punësimi. Ata gjithashtu kishin pak para me vete dhe ishin pa sigurim shëndetësor të vlefshëm, kështu që zyrtarët ua refuzuan hyrjen dhe i detyruan ata të ktheheshin me shpenzimet e tyre në Kosovë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

diaspora kroaci

Takime vëllezërore me shqiptarët e Kroacisë

vlen berlin

Krerët e VLEN-it në Berlin: Diaspora i thotë po ndryshimit

vlen berlin

VLEN takon mërgatën shqiptare në Berlin dhe Cyrih

andi vranja

Djaloshi që la Amerikën për të veshur uniformën e policisë së Kosovës

REXHEP rexhepi

Rexhep Rexhepi,Mocarti i prodhimit të orëve zvicerane

taravari kurti

Arben Taravari dhe Kryeministri Albin Kurti vizitojnë Zvicrën

kengetaret estrada

Arrestimi i këngëtarëve shqiptarë në Zvicër, deklarata e fortë e koleges së tyre: Mirë ua bënë, vinë e dredhin by**ët dhe…

treni

Me tren falas për në Evropë, BE dhuron 35 mijë bileta për të rinjtë

ermina-lekaj

Shqiptarët mbeten pa deputet në Kroaci, Ermina Lekaj Prljaskaj nuk siguroi votat e duhura

INFO

NA NDIQ