Policia jep detaje për aksidentin Tetovë-Shkup

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/02/2022

Sot (13 shkurt) rreth orës 13:00 në SPB Tetovë është raportuar se në autostradën Tetovë-Shkup, në dalje nga autostrada për në Tetovë, në afërsi të kryqëzimit të Veri, vetura “Opel Korsa” me targa të Shkupit, drejtuar nga 52-vjeçarja A.M. nga Kumanova, është përmbysur në rrugë.

Në këtë aksident lëndime të rënda trupore ka marrë vozitësja A.M., e cila ka qenë e vetme në veturë, të konstatuara në Spitalin klinik të Tetovës, ku është transferuar për ndihmë mjekësore. EkipI nga SPB Tetovë ka kryer inspektimin në vendim e aksidentit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Meliza Haradinaj

Ish-ministrja e Kosovës: Roli i Shqipërisë nuk ka qenë dobiprurës këto kohë për ne

Bujar Osmani

Bujar Osmani ‘thumbon’ Albin Kurtin: Kush prish marrëdhëniet me SHBA-të, i bën dëmin më të madh shqiptarëve

Presheva lugine

Kërkohet hapja e degës së gjuhës shqipe në Preshevë, dorëzohet shkresa në Universitetin e Beogradit

merko ramiz

Akuzë për Merkon i cili bleu “Audi” luksoze 67.000 euro derisa Komuna e Strugës e kishte llogarinë e bllokuar

KRESHNIK-SPAHIU

Spahiu: Është koha që Shqipëria dhe Kosova të armatosen fuqishëm ushtarakisht

punetor ndertimi

Maqedonia e Veriut ka 9 518 vende të lira të punës

naser zyberi

Ziberi: MPB të punojë me më shumë efikasitet në nxjerrjen e dokumenteve personale

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Propozim-vendimi për rroga më të ulëta të funksionarëve dhe deputetëve u mbështet nga Komisioni kuvendor për zgjedhje dhe emërime

gazi-baba

Komuna e Gazi Babës në Shkup ende nuk po zbaton gjuhën shqipe

INFO

NA NDIQ