Policia konfiskon armë dhe municion në Bllacë, gjatë kontrolli të një makine të Kosovës (FOTO)

ina-online
ina-online

25/12/2023

Drejtoria doganore ka konfiskuar një armë dhe municione të cilat janë zbuluar nga ekipi Departamentit të Kontrollit dhe Hetimeve gjatë kontrollit të detajuar të një automjeti të drejtuar nga një shtetas kosovar që po hynte në vend në vendkalimin kufitar Bllacë.

Në çantën prej lëkure të shoferit, e cila ishte fshehur nën sediljen e pasagjerit, u gjetën pistoleta CZ Shadow 2 dhe një kornizë me 15 fishekë të kalibrit 9 mm, si dhe në automjet u gjetën edhe 5 gëzhoja të kalibrit 9 mm.

Arma dhe municionet janë konfiskuar, ndërsa ndaj personit është bërë kallëzim penal.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

urim etemi bilall kasami

Kasami prezanton prurjen e radhës në Lëvizjen BESA

lsdm mitrevski kovacevski zecevic kryesia

LSDM dorëzon në Kuvend propozim-ligjin kundër rritjes së pagave për funksionarët

fejzi hajdari

Hajdari: Kandidatët shqiptarë garë për nënshkrime, kandidatët maqedonas për president

card-trump

Made in Veles: Kartelat ‘milionëshe’ me portretin e Trumpit

pendarovski bujar osmani

Pendarovski me 400 euro rrogë do të shpërngulej nga Maqedonia, Osmani me mbi 2.500 euro rrogë thotë se mund të detyrohet të marrë borxh! Qytetarët si ia dalin?

MVR-polici-a-1-750x430

(VIDEO) Hetohet lidhja ndërmjet vrasjes në Bllacë dhe djegies së lokalit në Çair

burgu manastirit

Shpërthen zjarr në burgun e Manastirit, lëndohet një i burgosur

Bujar Osmani

Osmani: Nëse një muaj nuk marr rrogë, duhet të marr borxh që të mbijetoj

Jovan mitreski

Mitreski: Marrëveshjet ndërkombëtare s’mund të ndryshohen me ligj tjetër

INFO

NA NDIQ