Policia konfiskon mjete të ndryshme piroteknike në tre objekte tregtare të Gostivarit

INA
INA

20/12/2023

Efektivët e policisë të Sektorit pët punë të Brendshëm Tetovë- Njësia Policore Gallatë, dje (19-dhjetor) në tre objekte tregtare në fshatrat e Gostivarit Negotinë dhe Dobërdoll, kanë gjetë dhe konfiskuar gjithsej 6964 copa mjete të ndryshme piroteknike, shumica e atyre fishekzjarre dhe kanë arrestuar dhe privuar nga liria tre persona. Në periudhën nga 16:50 deri në ora 19:10, është privuar personi I.D. (61) me 3826 copë dhe H.J. (49) tek i cili janë sekuestruar 2895 copa të dy nga Negotina, poashtu tek G.R. (60) nga Dobërdolli janë konfiskuar 243 copa. Mjetet piroteknike të gjetura janë fotodokumente dhe pas dokumentimit të plotë të rastit kundër tre personave do të përgaditen parashtresa përkatëse.TS

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi ahmeti merko

Dega e BDI-së në Strugë a do ta pranojë Ziadin Selën si bartës të listës së përbashkët për deputetë, flet Shaqiri?

gazmend hoxha tasevski

Policia e Kosovës dhe e Maqedonisë së Veriut bashkë në luftën kundër krimit ndërkufitar

krenar lloga

Lloga: Gjykata të veprojë njëjtë edhe me rastet tjera ku ka pasur shkelje të afateve kushtetuese

Abdush Demiri

Abdush Demiri nga opozita shqiptare u zgjodh anëtar i KSHZ-së

Talat Xhaferi

VLEN: Talat Xhaferi tradhtoi universitetet shqiptare, edhe si kryetar kuvendi, edhe si kryeministër

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Parlamenti nuk votoi zgjatjen e vlefshmërisë së pasaportave të vjetra

lirim shabani jusuf ut

Universiteti i Tetovës dhe Agjencia e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore (MALMED), nënshkruan memorandum bashkëpunimi

Oher

Paralajmërime të rrejshme për bombë në disa objekte në Ohër

Mladen cadikovski

Çadikovski në “Poligraf”: Të mos lejojmë të keqpërdoremi, gazetarët të kontrollojnë informacionet që vijnë nga politikanët

INFO

NA NDIQ