Policia kryen bastisje në një kazino në Dojran, jepte PCR teste negative të falsifikuara

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/01/2022

Policia e Maqedonisë ka kryer kontrolle në hapësirat e tre personave juridik në Dojran, për shkak të dyshimeve se në një kazino në Dojran janë dhënë vërtetime të falsifikuara për PCR test negative.

“Janë kryer bastisje te tre kompani, me çka është konfiskuar dokumentim zyrtar mjekësor e cila ka të bëjë me testimet e kryera për prezencë të Covid, të kryera kryesisht personave nga kurbeti, është marë një libër elektronik të certifikatave të dhëna për periudhën nga data 19.12.2021 deri në ditën e bastisjes, e gjithashtu janë bërë bisedime me dy persona. Gjatë kontrollit është kryer inspektim në evidencën kompjuterike të personave që janë testuar në hapësirat e pikës së improvizuar mjekësor në një kazino në Dojran”, thonë nga MPB.

Në njoftim thuhet se me udhëzime të prokurorit publik, i gjithë dokumentacioni do të dërgohet në PTHP Gjevgjeli për veprim të mëtutjeshëm, ndërsa MPB do t’i ndërmarrë të gjitha masat dhe aktivitetet për çka do të merr udhëzime nga Prokuroria me qëllim zbardhjen e rastit.

Përndryshe ditëve të fundit në Greqi mediat raportuan se në Dojran një kazino po jep certifikata të falsifikuara për teste negative PCR.

I gjithë rasti u zbulua kur në një vendkalim në Dojran, u testuan rastësisht 45 udhëtarë, ndërsa 9 prej tyre ishin pozitiv, edhe pse me vete kishin vërtetime për PCR test negativ.

TË FUNDIT
4 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
4 orë
Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku
5 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
5 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
7 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

ME TE LEXUARA

12 orë
Prokuroria kërkon 30 ditë paraburgim shtesë për gjyqtarin Naqe Georgiev
5 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
18 orë
Presidenti bullgar nuk pret për ta takuar kryeministrin malazez, pasi që u vonua 4 minuta
10 orë
Stoilkoviçi, Fronti Europian thirrje VLEN-it të mos hyjë në Qeveri! Mickoski: Ministrat duhet të kenë qëndrime pro-maqedonase
5 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

LEXO MË SHUMË

IMG_3310

Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

MVR-polici-a-1-750x430-1-1

Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

IMG_3305

Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

dacic

Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd

Oliver spasovski

Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM

tetova

Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”

INFO

NA NDIQ