Aksion policor në Klinikën e Onkologjisë, po arrestohen mjek

INA
INA

30/01/2024

Mëngjesin e sotëm policia ka kryer kontroll tek mjekët nga Klinika e Onkologjisë në Shkup, njofton “Sloboden Peçat”.

Sipas njoftimit ka edhe mjekë të arrestuar. Kërkimet janë pjesë e aksionit që ish-ministri Oliver Spasovski ka nisur para disa muajsh me prokurorinë e Shkupit për serinë e keqpërdorimeve që kanë ndodhur në këtë klinikë.

Policia kishte intervenuar edhe para disa muajve, pas cka prokuroria filloi procedurë para hetimore. Pritet që gjatë ditës të dihen informacione më konkrete nga prokuroria për aksionin e sotëm të policisë në Onkologji.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

imer

Selmani: Për demokracinë do të ishte e shëndetshme që presidenti të zgjidhet në Kuvend

autobus-besa

Aktvendimi për “Besa Transin” do të shpallet më 7 mars

Pasaporta_Radhe_Prolet-780x470 (1)

Mërgimtarët “vërshojnë” sportelet e MPB-së, paguajn trefish për pasaportat

Hristijan Mickoski

Mickoski ankohet: Byreku me jogurt është bërë 120 denarë

Afrim Gashi

Gashi optimist: Mbase sot përfundojmë procesin e mbledhjes së nënshkrimeve për Taravari

ahmeti-grubi-bujar-osmani-arber

Ademi: Osmani është i pari në listë, kemi mbledhur mbi 9.000 nënshkrime

kuvendi parlamenti

Të mërkurën deputetët do të votojnë për anëtarin e KSHZ-së dhe Ligjin për lojërat e fatit

bujar osmani

Osmani: Ukraina është vetëm stacioni i parë i ambicies imperialiste ruse, në radhë është Ballkani

kasami tetove nenshkrime

“Ndryshimin nuk e ndal as pushteti e as Rusia”, Kasami: Po të kishte më shumë zyra KSHZ, nënshkrimet do të mblidheshin për një ditë

INFO

NA NDIQ