Policia na rrahu brutalisht mua, motrën dhe babain tim! Ramiz Dauti rrëfen momentin e arrestimin në rastin “Alfa” (Video)

INA
INA

16/11/2023

Ramiz Dauti nga Shkupi, ishte njëri nga të arrestuarit për vrasjen e një polici në vitin 2008, në rastin gjyqësor të koduar “Alfa”. Por, ai u la i lirë vetëm 24 orë pas arrestimit. Megjithatë, ato momente ai do t’i mbajë mend gjithë jetë për shkak të dhunës së ushtruar nga policia, ndaj tij dhe familjes së tij.

Në një intervistë për gazetën LAJM, Dauti flet edhe për miqësinë me Agim Islamin i dënuar me burg të përjetshëm në rastin “Alfa”. Ai thotë se në momentin që ka ndodhur vrasja e policit kanë qenë të ulur në një lokal bashkë me Agim dhe se për këtë ka të paktën 10 dëshmitarë. I dëshpëruar nga sistemi gjyqësor në vend, Dauti thotë se vetëm politika mund ta zbardh të vërtetën për rastin “Alfa”, të cilin e quan të montuar.

Rrëfimin e plotë të Ramiz Dautit, mund ta ndiqni në videon më poshtë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Halil Snopce

Kuvendi i ASH-së ende nuk ka caktuar mbledhje/ Snopçe: Mund të ketë dallime, por do të jemi të unifikuar

ministria financave e maqedonise

Vendimi për pagat shkakton revoltë tek të punësuarit në Ministrinë e Financave

LSDM SDSM

LSDM fton partitë për krijimin e Frontit Europian

stevo pendarovski

Pendarovski për ndryshimet kushtetuese: Do të presim qeverinë e ardhshme

ndotja shkup

Qyteti i Shkupit: Qytetet më të ndotura në Maqedoni janë Strumica dhe Tetova

policia-714x420

Një shofer ka goditur një grua në Shkup dhe ka ikur nga vendi i ngjarjes

Angela Ageler

“Lista e Zezë” Amerikane do zgjerohet me emra tjerë, paralajmëron ambasadorja Ageler

auto_korrupsion1511207587

Kush janë më të korruptuarit në Maqedoninë e Veriut?!

stevo pendarovski

Pendarovski është keqkuptuar: Nuk ka thënë se nuk do të rikandidohet

INFO

NA NDIQ