Policia në aksion, mbyllen katër lokale në Kumanovë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

31/01/2022

Gjatë vikendit (29/30.01.2022) policia në bashkëpunim me Inspektoratin Shtetëror të Tregut ka kryer kontrolle në mbi 20 objekte në Kumanovë. Gjatë kontrollit janë regjistruar një sërë shkeljesh dhe janë mbyllur përkohësisht katër lokale. Nga policia njoftojnë se janë hasur 25 persona të cilët nuk kanë poseduar certifikatë vaksinimi, ndërkohë 13 objekteve u janë shqiptuar gjoba nga Drejtoria për të Ardhura Publike, për shkak të mosdhënies së llogarive fiskale. /Alsat.mk

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Propozim-vendimi për rroga më të ulëta të funksionarëve dhe deputetëve u mbështet nga Komisioni kuvendor për zgjedhje dhe emërime

gazi-baba

Komuna e Gazi Babës në Shkup ende nuk po zbaton gjuhën shqipe

palevski vanja

Avramovska-Madiq: Palevski do të ekstradohet menjëherë pas kompletimit të dokumenteve administrative

azerbejxhan

Hiqen vizat mes Shqipërisë dhe Azerbajxhanit

Aksidenti-600x360

19-vjeçari përplas me makinë një këmbësor në Çair, të lënduar edhe dy të mitur në makinë

xhaferi-1-750x430

Xhaferi: Korridori 8 do të ndërtohet deri në vitin 2027

matura-shteterore-provimi

Matura shtetërore në RMV do të bëhet në salla sportive për të parandaluar kopjimin

hysni-shaqiri-714x430-1

Shaqiri, deputeti që braktisi Parlamentin dhe iu bashkua UÇK-së sot feston ditëlindjen

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Në mandatin tim të dytë pres që të anëtarësohemi në BE

INFO

NA NDIQ