Policia në aksion! Për 5 orë dënohen qindra këmbësorë në të gjithë territorin e RMV-së

Iliria News Agency
Iliria News Agency

22/02/2022

Nga Ministria e Punëve të Brendshme njoftojnë se në të gjithë territorin e vendit brenda gjatë ditës së djeshme në një aksion të koordinuar prej orës 09:00 deri në ora 14:00 janë sanksionuar 310 këmbësorë, përcjell TV21.

“Janë sanksionuar 310 këmbësorë, prej tyre 217 për kalim të pasigurt të rrugës jashtë vendkalimit për këmbësorë, 77 për kalim në semafor të mbyllur( semafor të kuq) … Prej tyre 141 në territorin e SPB Shkup, 36 në territorin e SPB Ohër dhe nga 34 në territorin e SPB Tetovë dhe në territorin e SPB Manastir … Gjatë kontrollit janë regjistruar edhe 133 shkelje të tjera”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shpetim idrizi

Idrizi: Ka biznesmenë që mburren se fituan 300 mln euro në Shqipërinë e varfër

bolton

John Bolton: Nëse Donald Trump fiton, do të dalë nga NATO

Hovenier Kurti

Dialogu për dinarin, Hovenier vjen me një kërkesë për Qeverinë – ja kë kërkon në takime!

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

INFO

NA NDIQ