Policia “shkundi” Kumanovën, arrestohen 3 persona

INA
INA

8 Korrik, 2023

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se policia ka realizuar bastisje anti-drogë në Kumanovë ku si pasojë janë arrestuar 3 persona, transmeton TV21.

Në aksionin që u realizua sot (08.07.2023) nga nëpunësit policorë nga Departamenti për polici kriminalistike në kuadër të SPB Kumanovë, janë arrestuar B.P.(29), G.M.(42) dhe M.K.(24) nga Kumanova.

“Gjatë bastisjes në më shumë vende, në shtëpi dhe hapësira të tjera të cilat i shfrytëzojnë të arrestuarit, të kryera me urdhëresë gjyqësore, është gjetur heroinë, amfetaminë, kapsula ekstazeje, para në vlerë prej 28.000 euro në valuta të ndryshme, marrëveshje noterie dhe mjete të tjera që ndërlidhen me vepra të ndryshme penale”, qëndron më tej në njoftimin e MPB-së.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pendarovski-nato

Pendarovski: Mirë që Maqedonia, Mali i Zi dhe Shqipëria janë anëtarë të NATO-s, që të parandalohet konfrontimi ndërmjet ushtrisë së Kosovës dhe Serbisë

Screenshot_2023-09-30-13-14-08-408-edit_com.facebook.katana

Deklaratat e fundit për sulmin terrorist në veri, kërkohet që Edi Rama të shpallet non-grata në Kosovë

mali-sharr

Hiqet ndalesa për lëvizje nëpër pyje

Maria GABRIEL

Gabriel pret që Shkupi të mos “vetësabotohet”

LSDM kreret kovacevski zaev zecevic

Ndryshimet kushtetuese a po rikthejnë në lojë liderët e vjetër!

artan grubi

Grubi: Përmes fletëobligacioneve, Qeveria ndihmon Komunën e Tetovës dhe Zhelinës për shlyerjen e detyrimeve të papaguara të tyre

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

qumsht-qumesht

Nuk ka qumësht me aflatoksinë nëpër markete, reagon AUV në Maqedoninë e Veriut

Onkologija Onkologjia shkup

Miratohet përbërja e Komisionit Anketues në Kuvend për skandalin në onkologji

INFO

NA NDIQ