Policia shqiptoi 296 gjoba për shoferë nëpër Shkup

ina-online
ina-online

07/11/2023

Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (06.11.2023) ka vazhduar me kontrolle në trafik në rajonin e Shkupit ku janë shqiptuar 296 gjoba për shkelje të rregullave të trafikut.

Në territorin e qytetit të Shkupit nga gjithsej 296 gjoba, 77 janë për drejtim mjeti mbi shpejtësinë e lejuar, 20 gjoba për drejtim mjeti pa patentë shofer, gjashtë gjobapër drejtim mjeti nën ndikimin e alkoolit.

16 gjoba janë shqiptuar për përdorim të celularit gjatë drejtimit të automjetit, 21 për mospërdorim të rripit të sigurimit, 12 për automjete me defekte teknike dhe të paregjistruara.

Kontrollet e trafikut do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim, theksoi MPB. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ora

Doganat e Maqedonisë parandalojnë kontrabandim të 84 orëve Casio dhe 7.560 copë bizhuteri

moti

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

kkk

Spitali Klinik i Tetovës pranon donacion mbi 1 milion euro nga kompania Ecolog (VIDEO)

pazar-treg-shkup-1

Masat anti-krizë, masa populiste për vota në zgjedhje

xhelo

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

INFO

NA NDIQ