Policia zbulon 800 kilogramë ushqim me afat të skaduar në Maqedoni

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/02/2023

Ministria e Brendshme gjeti në një kamion dhe një magazinë 800 kilogramë ushqime të skaduar dhe ambalazhe bosh. Produkti i gjetur është shpallur produkt i pasigurt nga Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë.

Policia nga SPB Kumanovë, dje në mëngjes, tek AB (43) nga Haraçina, gjatë kontrollit të automjetit të tij “Mercedes” me targa të Shkupit, fillimisht i kanë gjetur 200 kilogramë ushqime.

Ushqimi ka ardhur nga një depo në zonën e Gazi Babës, në pronësi të B.M.(45) nga Romanovce e Kumanovës, ku janë gjetur edhe 600 kilogramë ushqime shtesë. Pronari i magazinës pranoi se ushqimi ishte i tij.

Në stacionin policor është zhvilluar një intervistë zyrtare me pronarin e magazinës dhe pas zbardhjes së plotë të rastit do të bëhet kallëzimi përkatës.

TË FUNDIT
1 orë
VLEN: BDI si LEVICA, së bashku nuk përkrahën zgjedhjen e Afrim Gashit për kryetar të Kuvendit
2 orë
Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?
3 orë
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
3 orë
Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares
3 orë
Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

ME TE LEXUARA

1 ditë
Në Beograd vritet vëllau i ministrit të Bosnjë dhe Hercegovinës (FOTO)
21 orë
LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri
3 orë
Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi
1 ditë
Heqja e 20%-shit që i referohet gjuhës shqipe, Sejdiu nga VLEN: Nuk kemi arritur ende të hapim këtë temë
9 orë
QMK: Në Manastir janë zbuluar 1408 pushkë nga luftërat ballkanike
1 ditë
Bekim Sali do të udhëheq me Alternativën
7 orë
Marrëveshja mes VLEN dhe VMRO-DPMNE-së për zëvendësministra dhe drejtoritë drejt fundit
1 ditë
Qeveria e ardhme pritet të jetë më stabile që ka pasur ndonjëherë vendi!

LEXO MË SHUMË

IMG_2507

VLEN: BDI si LEVICA, së bashku nuk përkrahën zgjedhjen e Afrim Gashit për kryetar të Kuvendit

Fronti evropian ali ahmeti

Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?

konjufca

Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku

Kurto dudush

Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares

bekim qoku kuvend

Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

vlen kuvend qoku kasami gashi taravari mexhiti

Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi

Afrim Gashi

Kush është Afrim Gashi-kryeparlamentari i ri i Maqedonisë së Veriut

Palestina gaza

Spanja, Irlanda e Norvegjia njohin Palestinën! “tërbohet” Izraeli

Afrim Gashi

Afrim Gashi u zgjodh kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

INFO

NA NDIQ