Policja shqiptare në ShBA: As në market nuk shkoj pa armë me vete

Picture of ina-online
ina-online

28/10/2023

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur dje në SHBA.

Një sulm me armë zjarri brenda një salle lojërash dhe një restoranti ka lënë të vrarë 22 persona dhe mbi 60 të tjerë të plagosur.

Siç raportojnë mediat e huaja, ngjarja ka ndodhur në Lewiston, Maine. Policia urdhëroi banorët të qëndrojnë brenda dhe të mbyllin dyert sepse sulmuesi është ende i armatosur dhe i lirë dhe të paktën deri në orët e vona të mbrëmjes së djeshme nuk është kapur.

Forcat e policisë kanë publikuar fotografitë e të dyshuarit.

Erida Caudill në një intervistë për emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, tha se në SHBA as në market apo dyqane nuk lëviz pa armë.

Mes tjerash theksoi se kjo gjë nuk ndodh me familjarët e saj, pasi ata nuk e mbajnë armën.

“Unë nuk shkoj as për të blerë ushqime as për një lojë futbolli pa armë. Shqiptarët e tjerë nuk e marrin armën me vete. Në Shqipëri nuk e mbaj armën”-tha ajo.

TË FUNDIT
5 orë
“Lakmojmë luksin e mërgimtarëve, por jemi dembela”! Ekonomisti thotë se mërgata lë në RMV rreth një miliard euro
1 ditë
Lirohet nga akuzat kosovari i cili dyshohej për akte seksuale me një fëmijë
1 ditë
Eset Jashari nga Kumanova rrëfen jetën e rëndë për tu vendosur në Zvicër
3 ditë
Aksidentohet në Itali autobusi me turistë nga Shqipëria, 16 të lënduar
3 ditë
Mërgimtarët gjallërojnë Tetovën, por ankohen për çmime të larta: Më shtrenjtë se në Zvicër!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Eset Jashari nga Kumanova rrëfen jetën e rëndë për tu vendosur në Zvicër
1 ditë
Lirohet nga akuzat kosovari i cili dyshohej për akte seksuale me një fëmijë
5 orë
“Lakmojmë luksin e mërgimtarëve, por jemi dembela”! Ekonomisti thotë se mërgata lë në RMV rreth një miliard euro

LEXO MË SHUMË

mergimtar

“Lakmojmë luksin e mërgimtarëve, por jemi dembela”! Ekonomisti thotë se mërgata lë në RMV rreth një miliard euro

GJYKATA

Lirohet nga akuzat kosovari i cili dyshohej për akte seksuale me një fëmijë

eset jashari

Eset Jashari nga Kumanova rrëfen jetën e rëndë për tu vendosur në Zvicër

shofer-bus

Aksidentohet në Itali autobusi me turistë nga Shqipëria, 16 të lënduar

tetova

Mërgimtarët gjallërojnë Tetovën, por ankohen për çmime të larta: Më shtrenjtë se në Zvicër!

Foto: Ilustrim

Itali, e çoi në një kamp veror, 7-vjeçarja shqiptare mbytet në liqen (FOTO)

diaspora votim

“Dua të votoj në 2025”- Diaspora protestë para Kuvendit: Nuk ka zgjedhje pa ne!

greqi policia

Lanë djalin autik në makinë dhe ndërroi jetë, lirohen prindërit shqiptarë në Greqi, zbardhet dëshmia e tyre

islam alijaj

Deputeti shqiptar në Zvicër mirëpret ‘Dritaren për Investime të Diasporës’

INFO

NA NDIQ