Politikanët mafiozë po përpiqen t’i zhdukim gjurmët

INA
INA

11 Korrik, 2023

Fejzi Ajdari

Digjet arkivi i gjykates ne Kumanove…

Politikanet mafiozë te qeverise si duket ne kete menyre po perpiqen t’i zhdukin gjurmet e krimit. Prandaj, duke qene keshtu, gjyqesori ka besueshmeri vetem prej 2%.
Po te funksiononte normalisht gjyqesori, i pari do te duhej te futej nen hetime Ali Ahmeti bashke me nipin per rastin Soravia, pastaj Maxhar Telekomi do te duhej te procesohej…, Bujar Osmani i dyti per tastin “Pacienti”, te hetohej deri ne detaj “kontrata per Korridorin 8” , pastaj prokurori qe e pengoji dhe zvarriti qellimshem “rastin Merko”… Dmth gjyqesori te ne në kete menyre, sikur i stimulon kriminelet politikë ne qeveri – milionerat e politikes, te cilet erdhen ne emer te UCK’se dhe u shnderruan ne super milionera. Ketu qendron e keqja…, kjo eshte arsyeja e vetme qe rinine po e debon per ne Gjermani. Por kjo verë do te jete goxha e nxehte, per keta milionerat e Soravise, rastit Merko, “Pacientin”, “Korridonin 8″… dhe shume te tjereve.
Lista e zeze si shqiponja, mbi kry po ju qendron!

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

adnan-neziri

Neziri: VMRO-ja ka mbështetur ligjin për Amnisti në takimin me ministrin Lloga

kovacevski talat xhaferi kuvend

Kovaçevski: Nuk do të ketë amnisti për të dënuarit e rastit “Monstra”

burgu-idrizove

Ligji për amnisti në Maqedoni, pritet lirimi i 286 të burgosurëve

IMG_5599

Gjuhë e urrejtjes nëpër media gjatë informimit për ndryshimet kushtetuese

krenar lloga

Nuk pajtohet me ndryshimet e Kodit Penal/ Lloga tregon përse nuk i nënshkroi ndryshimet ligjore

Krenar lloga

Lloga për Ligjin për amnisti: Pres mbështetje dhe përveç albumit me fotografi nga vizita ime, do të blej edhe pasqyrë, për secilin deputet që të shikohet në pasqyrë para se të votojë për këtë ligj

bekim sali

Bekim Sali shpalos dokumentin ku shihet se deputetët e Alternativës nuk kanë votuar për propozimin për ndryshimet në Kodin Penal!

spitali-manastir

Mexhiti: ISHSH do të bëjë inspektim të jashtëzakonshëm për vdekjen e 24-vjeçarit nga temperatura e lartë

konference ut jusuf

Universiteti i Tetovës mori pjesë në konferencën e Asociacionit të Universiteteve Ballkanike

INFO

NA NDIQ