Politikanët shqiptarë në Maqedoni kanë filluar t’i nxehin “dahiret”

INA
INA

02/11/2023

Muhamer Pajaziti

Politikanët shqiptarë në Maqedoni kanë filluar t’i nxehin “dahiret”.

Mos u habitni kur t’i dëgjoni premtimet për President shqiptar;
Kryeministër shqiptar;
Parlament bikameral apo dydhomësh;
Asociacion të Komunave Shqiptare…

Sapo të mbarojnë zgjedhjet, këto ide dhe premtime do t’i merr era e do të zhduken si fluska sapuni.

Militantët në fillim do të nxehen me debate të ashpra nëpër oda e kafene, pastaj do të ftohen dhe përballen me realitetin e hidhur.

Kështu vazhdon ky avaz dhe kjo pa vetëdije politike e kombëtare tek shqiptarët në Maqedoni.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

muhamer pajaziti

Arsimtar, e kemi marrë vizën për Gjermani

crispi

“Mbani sytë nga Shqipëria”, si e mbrojti Shqipërinë, arbëreshi në krye të Italisë

Lutfi Dervishi

Falimentimi i fjalës

refugjate-emigrante

Pse emigrimi është kthyer sërish në një problem të madh?

Beqir Sina

Nervozizmi i Kissingerit

kissinger

Kissingeri, Jugosllavia dhe ‘seljački rokenroll’

emin-azemi-656x365

Sot 105 vjet u formua Mbretëria SKS, ose “burgu i popujve jugosllav”

Lavrov Shkup

Pse ministri shqiptar nuk bojkotoi Lavrovin, ja skenarët si u bllokua kryediplomati rus nga bullgarët dhe u braktis nga liderët evropianë

MUHAMERI

Shengeni i NATO, korridori 8 dhe korrupsioni masiv në Maqedoni

INFO

NA NDIQ