Politikani serb: Radoiçiq u mor vesh me autoritetet serbe, prandaj u lirua

Picture of ina-online
ina-online

04/10/2023

Kryetari i partisë Qendra e Serbisë, Zdravko Ponosh, beson se Milan Radoiçiq u liruar shpejt pasi arriti një marrëveshje me autoritetet në Beograd.

“Jam i bindur se marrja e përgjegjësisë së plotë nga Radoiçiq për ngjarjen në Banjskë dhe paraqitja e tij në polici është rezultat i marrëveshjes së arritur nga qeveria me të. Besoj se lirimi i tij është gjithashtu pjesë e kësaj marrëveshjeje. Nuk është e papritur” – tha Ponosh për Danas.

E ardhmja e Radoiçiqit, sipas politikanit serb, varet nga ajo se “kush do të jetë më i suksesshëm në negociatat me Vuçiqin”.

“Konkretisht – kujt Vuçiq i detyrohet më shumë, kujt i frikësohet më shumë, kujt i ka premtuar më shumë, kush ka kapacitet më të madh shantazhues ndaj tij.

Vuçiq e di se çfarë po bën me Radoiçiqin”, tha Ponosh.

TË FUNDIT
56 minuta
Profil/ Kush janë ministrat e ri të VLEN-it në Qeverinë e re?
1 orë
Ageler kundër ankesave të Frontit Evropian: Nuk ka detyrim ligjor që BDI të jetë në qeveri
1 orë
Taravari: Kalojmë në veprim, këto janë synimet tona, integrimet evropiane, heqja e 20% …
2 orë
Kasami: Decentralizimi i plotë lokal, prioritet i qeverisjes tonë
2 orë
EVN Home në Maqedoni pranon ofertën e EMV-së

ME TE LEXUARA

1 ditë
Telekomi serb përmes MTEL po zgjerohet në Maqedoninë e Veriut, blen edhe një kompani tjetër
23 orë
Komisioni Rregullator me vendim të ri – as lirohet dhe as shtrenjtohet benzina dhe dizeli
2 orë
Mexhiti: Balancuesi do të zëvendësohet me ligj për përfaqësim të drejtë
1 ditë
Të dhëna alarmante! Venecia drejt fundosjes?!
23 orë
Kurti dhe Vuçiq do të takohen në Bruksel më 26 qershor
2 orë
EVN Home në Maqedoni pranon ofertën e EMV-së

LEXO MË SHUMË

IMG_3408

Profil/ Kush janë ministrat e ri të VLEN-it në Qeverinë e re?

Angela Ageler

Ageler kundër ankesave të Frontit Evropian: Nuk ka detyrim ligjor që BDI të jetë në qeveri

FB_IMG_1718965756133

Taravari: Kalojmë në veprim, këto janë synimet tona, integrimet evropiane, heqja e 20% …

kasami

Kasami: Decentralizimi i plotë lokal, prioritet i qeverisjes tonë

evn-1

EVN Home në Maqedoni pranon ofertën e EMV-së

Foto

Mexhiti: Balancuesi do të zëvendësohet me ligj për përfaqësim të drejtë

mark rutte

NATO me udhëheqje të re: Lidhjet e Mark Ruttes me Kosovën ndër vite

william walker uoker kurti

“Ju lutem që kohë pas kohe ta bëni këtë gjë për Kurtin”, Walker lë mesazhin e “fortë” për gazetarët në Prishtinë

gjasula kombetarja shqiperia

Llogaritë për kualifikimin, ja si kalon grupin Shqipëria

INFO

NA NDIQ