Pollozhani: Ja pse u takuam me Taravarin në Kumanovën legjendare

Picture of INA
INA

14/04/2024

Shpëtim Pollozhani

Takimi kishte shënjestër, luftën kundër Open Ballkan, i cili është shkatërimtar për ekonomonë në mbarë trojet shqiptare.
Me pjesëtarin e grupimit opozitar dhe Kryetar i Aleancës Prof Dr Arben Taravari diskutuam për mundësinë e largimit nga Frankenshtajni; Open Ballkan. Diskutuam për një ligj për statusin e ushtarëve të UÇK, Dënimet drakonike të njerëzve që kanë bërë vepra të ndryshme por, me motive politik.
Të nisë procedura për miratim të statusit ish i burgosur politik dhe çdëmtimin e tyre, njëlloj si u veprua me ish të burgosurit politik maq., të cilët janë çdëmtuar në bazë të një ligji të vitit 2004-2005. Këtë ligj e kan miratuar, ata që sot kërkojnë tu mashtrojnë edhe për të qindtën herë! Ligji i jonë që atëherë qëndron në sirtarët e Parlamentit.Konkluza:
Kundër Open Ballkan, në një vijë me legjendën e gjallë, Kryeministri i Kosovës z. Albin Kurti,
Pro ligjit për statusin e ushtarëve të UÇK. Nisja e Procedurës Parlamentare për ligjin e Shoqatës së ish të Burgosurve Politikë Shqiptarë!
Në rast se nuk do Open Ballkan, voto opozitën!
Në rast se do ligj për ushtarët e UÇK dhe ish të burgosurit politikë; voto opozitën!

TË FUNDIT
10 minuta
IZET MEXHITI: PËR MUA BDI ËSHTË KAPITULL I MBYLLUR!
27 minuta
Qoku: Sa më e dobët BDI-ja, aq më të fortë shqiptarët
49 minuta
Loja s’ka fund! Fronti Europian, përmes Arbër Ademit: Nuk e pranojmë rezultatin në zonën 6
51 minuta
Sela: Nuk ka përfunduar rivotimi por nuk mbaruar cirku që u përgatit
2 orë
“Dallëndyshja e kujtesës", rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës

ME TE LEXUARA

1 ditë
Për 2€ më lirë shporta e konsumit në muajin maj
8 orë
Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike
1 ditë
Pacienti nga Kosova erdhi në Shkup për ta operuar këmbën e majtë, por ia operuan të djathtën (VIDEO)
27 minuta
Qoku: Sa më e dobët BDI-ja, aq më të fortë shqiptarët
1 ditë
Shoferi 32 vjeç nga Kërçova humbi jetën në aksident trafiku

LEXO MË SHUMË

mexhiti izet

IZET MEXHITI: PËR MUA BDI ËSHTË KAPITULL I MBYLLUR!

Bekim Qoku

Qoku: Sa më e dobët BDI-ja, aq më të fortë shqiptarët

arber ademi

Loja s’ka fund! Fronti Europian, përmes Arbër Ademit: Nuk e pranojmë rezultatin në zonën 6

ziadin sela

Sela: Nuk ka përfunduar rivotimi por nuk mbaruar cirku që u përgatit

emin azemi

“Dallëndyshja e kujtesës”, rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës

adnan azizi

Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet

VLEN FRONTI

VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6

fronti evropian

Fronti Evropian ruan deputetin e katërt në njësinë e 5-të zgjedhore

ixhet memeti

Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin

INFO

NA NDIQ