Portreti i Talat Xhaferi vendoset në galerinë e Qeverisë ku janë kryeministrat e mëparshëm të RMV-së

Picture of ina-online
ina-online

16/06/2024

Kryeministri Talat Xhaferi do të jetë pjesë e portreteve të kryeministrave të vendit në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut.

Portreti i tij tashmë është vendosur në galerinë e fotografive artistike të kryeministrave të mëparshëm në Qeveri.

Në profilin e tij në Facebook, kryeministri Xhaferi ka falenderuar autorin e portretit Edmond Dhrami për “kryeveprën”.

“Faleminderit Edmond Dhrami, për pikturimin me mjeshtëri të portretit tim Kryeministror. Të uroj suksese të mëtejshme në rrugëtimin artistik!”, ka shkruar Xhaferi.(INA)

TË FUNDIT
15 minuta
Von der Leyen siguron votat në PE, zgjidhet Presidente e Komisionit Evropian
21 minuta
Shaqiri: Koalicioni Evropian asnjëherë nuk kanë qenë të interesuar për ish-ushtarët e UÇK-së
24 minuta
Mickoski takohet me Vuçiqin: Të thellojmë edhe më shumë bashkëpunimin mes dyja vendeve
29 minuta
I punësuari në një bastore sportive në Tetovë e vodhi xhiron ditore, policia e arreston
31 minuta
Djali dhe reja sulmojnë prindërit në një fshat të Tetovës

ME TE LEXUARA

1 ditë
Qeveria ka emëruar disa drejtorë, ja emrat
40 minuta
https://tv21.tv/vlen-i-pergjigjet-frontit-europian-shaqiri-koalicioni-europian-asnjehere-nuk-kane-qene-te-interesuar-per-ish-ushtaret-e-uck-se/
21 orë
Është rihapur vendkalimi kufitar Bogorodicë-Evzoni me Greqinë
6 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
VLEN: Hajdutëria sinonim i BDI-së - Qeverisja e tyre mbi 20 vjeçare është drejtpërdrejt fajtor për eksodin e të rinjve shqiptarë
38 minuta
Mexhiti dhe Mickoski në Londër u takuan me Zelenskin
21 orë
Qeveria miratoi emrat e zëvendësministrave të rinj, shtatë janë nga VLEN: Elfet Ismaili në Mbrojtje, Astrit Iseni në MPB

LEXO MË SHUMË

sgvf

Von der Leyen siguron votat në PE, zgjidhet Presidente e Komisionit Evropian

rijad shaqiri

Shaqiri: Koalicioni Evropian asnjëherë nuk kanë qenë të interesuar për ish-ushtarët e UÇK-së

mickoski-2

Mickoski takohet me Vuçiqin: Të thellojmë edhe më shumë bashkëpunimin mes dyja vendeve

baste bastore

I punësuari në një bastore sportive në Tetovë e vodhi xhiron ditore, policia e arreston

policia-tetoves-spb-mpb

Djali dhe reja sulmojnë prindërit në një fshat të Tetovës

BDI selia

BDI: I gabuar dhe i dëmshëm vendimi i Qeverisë kundër tunelit të Korridorit 8 në aksin Gostivar – Bukojq

gashi

Gashi takohet me përfaqësuesit e Zyrës së DCAF në Shkup

mexhiti

Mexhiti dhe Mickoski në Londër u takuan me Zelenskin

rijad shaqiri

https://tv21.tv/vlen-i-pergjigjet-frontit-europian-shaqiri-koalicioni-europian-asnjehere-nuk-kane-qene-te-interesuar-per-ish-ushtaret-e-uck-se/

INFO

NA NDIQ