Pos shtëpisë, Specialja bastis edhe banesën e Isni Kilajt në Prishtinë

INA
INA

02/11/2023

Pos shtëpisë së tij në Lubizhdë të Malishevës, EULEX ka bastisur edhe banesën e Isni Kilajt në Prishtinë.

Isni Kilaj, ish-kryetari i Malishevës është caku tjetër i bastisjeve të Gjykatës Speciale.

Vëllai i Isni Kilajt, Fatmiri, ka treguar që pjesëtarët e EULEX-it “kanë ardhur në ora 06:00 të mëngjesit në fshatin Lubizhdë të Malishevës”.

Ai ka treguar se është lajmëruar nga Isni Kilaj i cili gjendet në banesën e tij në Prishtinë se edhe atje janë duke u zhvilluar bastisjet nga EULEX-i.

Ndërkaq, gjatë ditëve të fundit cak i bastisjeve të Prokurorisë Speciale kanë qenë ish-këshilltarët e Hashim Thaçit, Blerim Shala, Bashkim Smaka, Artan Behrami dhe Ismajl Syla.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Gjykata jep detaje, ja si ndodhi vrasja e Liridonës

leonardi naimi

“Ti rri këtu”, vëllai i Liridonës tregon si ua fshehu Naimi skenarin e vërtetë të vrasjes

Naim Murseli

Naim Murseli hyn në gjykatë fshehurazi nga mediat, çka e pret porositësin e vrasjes së gruas

Naim Murseli Liridon

Naim Murseli dhe dy të dyshuarit e tjerë për vrasjen e Liridona Ademajt, dalin sot para gjykatës

Naim Murseli

Vëllau i Liridon rrëfen momentet pas vrasjes: “Naimi s’e hapte telefonin, ish shku në Swiss Diamond kish porosit me hangër”

kerry vjosa liburn

Aliu publikon fotografi me ish-sekretarin Kerry dhe presidenten Osmani: Dëgjuam fjalimin inspirues për veprimet ndaj ndryshimeve klimatike

pacolli naimi

Pacolli flet për burrin që porosi vrasjen e gruas: Si e njoha dhe për çfarë ishte angazhuar

babai i liridones

“Naimi na ka prerë në besë”, flet babai i Liridonës

Naim Murseli Liridon

Shala tregon se si u kapën vrasësit e Liridonës

INFO

NA NDIQ