Posta e Maqedonisë së Veriut: Paralajmërim për keqpërdorimin e emrit në një fushatë për mashtrim në Facebook

INA
INA

25/01/2024

Post RMV bën të ditur se emri i saj është keqpërdorur në një fushatë mashtruese përmes rrjetit social Facebook, me një uebfaqe të rreme që dërgon mesazhe dhe nga atje bëjnë apel për qytetarët që të kenë kujdes.

“Emri i Postës po keqpërdoret sërish, kësaj radhe përmes rrjetit social Facebook. Dëshirojmë të njoftojmë përdoruesit tanë se Posta e Maqedonisë së Veriut nuk qëndron pas këtyre njoftimeve në të cilat ofrohen kuti speciale me produkte të ndryshme vetëm për 123 ditë. Kërkojmë nga qytetarët që të jenë jashtëzakonisht të kujdesshëm se ku i lënë të dhënat e tyre personale, sepse SH.A. “Posta e Maqedonisë së Veriut” nuk u dërgon mesazhe elektronike përdoruesve të saj, e as nuk ekziston një fushatë e tillë në faqen tonë zyrtare”, thuhet në njoftimin e RMV Post faqen e internetit.

Ai rikujton se çdo përfaqësim i paautorizuar në emër të Postës së Maqedonisë së Veriut përbën abuzim klasik dhe i nënshtrohet përgjegjësive penale dhe të tjera ligjore.

“Njoftimin e vetëm dhe zyrtar për dorëzimin e parcelave, ofertave apo shërbimeve tuaja mund ta lexoni në faqen zyrtare www.posta.com.mk“, shkruanjnë nga Posta.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

Arjanit Hoxha ziadin sela zejdi

Si do të shkojë ASH-ja e Selës në zgjedhje? Zejdi është për bllok të gjerë politik, Hoxha i sigurt për koalicion fitues

arber ademi

Ademi: Brenda javës i unifikojmë pagat e profesorëve

Abdush demiri

KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj

INFO

NA NDIQ