Potter zbulon arsyen e përjashtimit të Aubameyang për Ligën e Kampionëve

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/02/2023

Pierre-Emerick Aubameyang nuk do jetë pjesë e Chelsea në garën më prestigjioze, Ligën e Kampionëve.

Chelsea mbrëmë zbuloi listën me 25 lojtarë të përfshirë në skuadër për Ligën e Kampionëve, aty mungoi Aubameyang.

Sulmuesi nuk do jetë me ekipin në këtë kompeticion, pasi atyre u lejohen të marrin numër të përcaktuar të lojtarëve dhe trajneri ka zgjedhur të lë jashtë atë.

Aubameyang do jetë mungesa e ‘Bluve’, por me ekipin do jenë transferimet e reja si Enzo Fernandez, Joao Felix dhe Mykhailo Mudryk.

Se përse nuk është përfshirë në ekip sulmuesi nga Gaboni ka treguar edhe vetë trajneri, Graham Potter.

“Pierre nuk ka bërë asgjë të keqe, nuk ka problem. Është për të ardhur keq dhe Aubameyang do të luftojë për vendin e tij deri në pjesën tjetër të sezonit”, ishin fjalët e tij.

Kujtojmë që Chelsea në Ligën e Kampionëve në 1/16 përballet me Borussia Dortmund.

TË FUNDIT
8 orë
Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës
8 orë
E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin
8 orë
Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd
8 orë
Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)
8 orë
Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

ME TE LEXUARA

1 ditë
E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?
8 orë
Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës
1 ditë
Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt
1 ditë
Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit
1 ditë
Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?
20 orë
Ja kush është kandidati kryesor për të marrë drejtimin e “tre luanëve”
10 orë
Shkëndija eliminohet nga Conference League!

LEXO MË SHUMË

arber hoxha

Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

jasir asani

E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin

real madrid anceloti

Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd

portieri serb tre gishta provokon

Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)

ten hag manchester united

Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

morata

Morata i bashkohet “klubit” të lojtarëve më të shtrenjtë në histori… Ja sa kushton ai

shkendija tetoves

Shkëndija eliminohet nga Conference League!

Anglia

Ja kush është kandidati kryesor për të marrë drejtimin e “tre luanëve”

argjentina

Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

INFO

NA NDIQ