Pozhari: Opozita kosovare tash ka mbetur veç me “qurrshijat e Ganes”

Iliria News Agency
Iliria News Agency

19 Mars, 2023

Xhevdet Pozhari

Opozita paska prit që Albin Kurti mos të tregohet i gatshëm për marrëveshje që më pas t’ja nisin këngës së njohur “Amerika, Amerika”.

Tash kanë mbetur veç me “qurrshijat e Ganes”. 🤣

Nime, nuk ra Qeveria as në vjeshtë, e as s’po bjen në pranverë qysh deklaronin. Kjo flet se përveç që nuk dinë t’i lexojnë momentet e rëndësishme, nuk i kanë lexuar as marrëveshjet. As atëherë kur i kanë nënshkruar derisa vet kanë qenë në pushtet. E, as tani kur kritikojnë.
Me i pas lexu me kujdes, na kishin kursyer nga telashet dhe rreziqet. Kurse sot, nga zhurma dhe hipokrizia.

Sa i përket analistëve anti-Albin, thjeshtë – janë untu për “qurrshija”. Yummy yummy :p

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi opinion

Grubi për “Opinion”: Albin Kurti të merr “mësim” nga Ali Ahmeti

besar-durmishi

Durmishi: Grubi paska ardhur në Tetovë që të mësohet si shtrohet asfalti! (FOTO)

ambulanca shqiperi

Shqipëri, humb jetën në lokal 60-vjeçari nga Maqedonia e Veriut, dyshimet e para

edi rama

Rama i përkrah kërkesat e BE-së për veriun: Shpresoj të përfundoj ky konflikt absurd

borell vjosa osmani vucic macron scholz

Edhe Borrell kërkon zgjedhje: Nëse nuk zbatohen tri kërkesat, do të ketë pasoja serioze

biden rrezohet

VIDEO/ Rrëzohet në tribunë Presidenti i SHBA-së Joe Biden

kiev-naten

Rusia sulmon Kievin me raketa

Rrahim musliu

Arrestohet mërgimtari në Serbi vetëm pse mbante flamurin kuq e zi

shqiptaret maqedoni perfaqesuesja

Tetë shqiptarë në listën e Maqedonisë për ndeshjet e muajit qershor (LISTA)

INFO

NA NDIQ