Prej nesër deri të shtunën mot me diell dhe temperatura të larta

Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/02/2022

Prej nesër pasdite deri të shtunën do të mbajë mot me diell dhe me temperatura të larta ditore. Nga e diela vranësirat do të rriten, ndërsa reshje lokale të shiut priten të hënën pasdite dhe të martën, kur do të ketë ftohje të motit, paralajmërojnë nga DPHM.

Moti sot është i ndryshueshëm me reshje të përkohshme lokale të shiut kryesisht në pjesët perëndimore. Do të fryjë erë mesatare përgjatë Vardarit në disa vende e përforcuar nga drejtimi jugperëndimor.

Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 9 deri 14 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë kryesisht i vranët me shi të përkohshëm. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi jugor.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shpetim idrizi

Idrizi: Ka biznesmenë që mburren se fituan 300 mln euro në Shqipërinë e varfër

bolton

John Bolton: Nëse Donald Trump fiton, do të dalë nga NATO

Hovenier Kurti

Dialogu për dinarin, Hovenier vjen me një kërkesë për Qeverinë – ja kë kërkon në takime!

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

INFO

NA NDIQ