Prej nesër mot i paqëndrueshëm me shi të rrëmbyeshëm në Maqedoni

Picture of INA
INA

04/07/2023

Prej nesër në disa vende moti do të jetë i paqëndrueshëm me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe kushte për paraqitje të motit të keq lokal. Të enjten dhe të premten do të ketë paraqitje të izoluar të shiut të rrëmbyeshëm dhe bubullimave, ndërsa gjatë fundjavës do të fryjë erë mesatare deri e përforcuar nga drejtimi verior e cila do të kushtëzojë uljen e temperaturës ditore, bëjnë të ditur nga DPHM.

Moti nesër do të jetë me diell dhe i nxehtë me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të lehtë nga drejtimi i ndryshueshëm. Pasdite kryesisht në pjesët perëndimore do të ketë zhvillim të vranësirave të paqëndrueshme me shi të rrëmbyeshëm lokal, bubullima dhe erë të përforcuar.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11 deri 20, ndërsa ajo maksimale do të lëvizë prej 28 deri 36 gradë. Indeksi UV do të jetë 8.

Në Shkup nesër mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të lehtë nga drejtimi i ndryshueshëm. Temperatura minimale do të bie deri në 17, ndërsa ajo maksimale do të mbërrijë deri 33 gradë.

TË FUNDIT
12 minuta
Dështon linja ajrore Shkup-Korfuz
1 orë
Mbi 100% rritje e denoncimit të diskriminimit! Orientimi seksual dhe përkatësia etnike mes paraqitjeve më të shpeshta
1 orë
Krimi i organizuar/ Dy persona dyshohen për rryshfet – paraburgim për Gjykatësin e Supremes?!
1 orë
Ulet numri i udhëtarëve në transportin rrugor në tremujorin e parë në Maqedoni
2 orë
VMRO-DPMNE-ja pret që deri me 28 maj të formohet Kuvendi, qeveria deri në mes të qershorit

ME TE LEXUARA

4 orë
Arrestohet kumanovari në Tetovë, ka tentuar ta sulmojë gruan e tij
1 ditë
Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti
18 orë
Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar
2 ditë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
4 orë
Do të largohen rekuizitat argëtuese në Karposh të Shkupit, konfirmon MPB
1 ditë
Ndryshimet kushtetuese, Kasami: Për vullnetin e VMRO-së, duhet ta pyesni VMRO-në
18 orë
“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit
2 ditë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit

LEXO MË SHUMË

Aeroporti-i-Shkupit-780x439-1-750x430-1

Dështon linja ajrore Shkup-Korfuz

qytetare-1280x899

Mbi 100% rritje e denoncimit të diskriminimit! Orientimi seksual dhe përkatësia etnike mes paraqitjeve më të shpeshta

Prokuroria

Krimi i organizuar/ Dy persona dyshohen për rryshfet – paraburgim për Gjykatësin e Supremes?!

treni stacioni hekurudhor shkup

Ulet numri i udhëtarëve në transportin rrugor në tremujorin e parë në Maqedoni

vmro

VMRO-DPMNE-ja pret që deri me 28 maj të formohet Kuvendi, qeveria deri në mes të qershorit

kredite denar

60.090 denarë i duhen një familjeje katërantarëshe!

ixhet memeti

Ixhet Memeti nuk ka imunitet

uji-vardar

Trupi i pajetë i një burri është nxjerrë nga Vardari në afërsi të Urës së Gurit, për momentin nuk dihet identiteti i tij

Polici-a-2-750x430

Shoferi 32 vjeç nga Kërçova humbi jetën në aksident trafiku

INFO

NA NDIQ